ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron wspiera pacjentów oddziałów onkologicznych
01.12.2020r. 13:20

Pacjenci Narodowego Instytutu Onkologii mogą liczyć na wsparcie Taurona. Przed wejściem do budynków w Gliwicach i Krakowie firma postawiła namioty, które pozwalają na oczekiwanie na przyjęcie do szpitala w dobrych warunkach.

Pandemia koronawirusa wydłużyła czas oczekiwania na przyjęcia do szpitali. Najdotkliwiej odczuwają to pacjenci onkologiczni, którzy dotychczas na rejestrację i test na obecność koronawirusa oczekiwać musieli na zewnątrz, często przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Dzięki współpracy Narodowego Instytutu Onkologii oraz Taurona sytuacja uległa poprawie. Teraz przed oddziałami Instytutu w Gliwicach i Krakowie firma postawiła dla pacjentów specjalne namioty.

- Tauron od zawsze działa na rzecz społeczności lokalnych. Sytuacja osób chorych na nowotwory jest w obecnym czasie szczególnie dramatyczna, dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na apel zarządu Narodowego Instytutu Onkologii. Cieszymy się z kolejnej udanej współpracy. Jeszcze wiosną, w trakcie pierwszej fali pandemii, przekazaliśmy szpitalowi maseczki ochronne - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Ze względu na wydłużony czas trwania procedur związanych z przyjmowaniem chorych, namioty służą jako poczekalnie, osłaniając oczekujących przed deszczem, wiatrem i zimnem. Będą oddane do użytku szpitali tak długo, jak tylko wymagać będzie tego sytuacja.

- Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W tym przypadku również się to sprawdziło. Tauronowi nie jest obojętny los pacjentów onkologicznych, dla których pandemia jest szczególnie dotkliwa. Dzięki tej firmie mogą w godnych warunkach czekać na wykonanie badania w kierunku SARS-CoV-2 przed przyjęciem do naszego szpitala. Dziękujemy w ich i naszym imieniu - mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach i Krakowie.

Służba zdrowia ze wsparciem Taurona

Tauron aktywnie włącza się w walkę z drugą falą pandemii koronawirusa. W połowie listopada firma oddała w ręce służb medycznych tymczasowy szpital w Krynicy-Zdroju. Prace wykonane przez Tauron dotyczyły adaptacji budynku oraz przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i modernizacyjnych na jego terenie. Najtrudniejszym zdaniem było wykonanie instalacji tlenowej na pięciu kondygnacjach. Prace zostały wykonane dzięki zaangażowaniu pracowników Tauron Dystrybucji, a także kadry medycznej i pracowników Szpitala Wojskowego oraz szpitala im. J. Dietla.

Do walki z epidemią włączyli się też pracownicy Grupy. Górnicy Taurona podczas 15 akcji charytatywnych przeprowadzonych od początku roku oddali już ponad 320 litrów krwi. To realna pomoc dla szpitali na Śląsku i w Małopolsce, które od początku trwania pandemii apelują o oddawanie krwi, której coraz częściej brakuje w bankach.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE