ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE dofinansowała zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Strużka
01.12.2020r. 14:37

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wsparła finansowo Ochotniczą Straż Pożarną w miejscowości Strużka w województwie lubuskim. Dzięki darowiźnie w wysokości 75 tysięcy złotych miejscowi strażacy kupili nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy.

- PGE Energia Odnawialna, krajowy lider w wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych, pamięta o tym, by w swojej działalności kierować się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego od lat angażujemy się w projekty ważne dla mieszkańców terenów, na których znajdują się nasze elektrownie. Kilka miesięcy temu wsparliśmy finansowo m.in. szpital w Lesku, potem pomagaliśmy Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gorzędowa i Orzechowców - mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Założona w 1950 r. OSP Strużka znajduje się w pobliżu należących do PGE Energia Odnawialna dwóch jednomegawatowych farm fotowoltaicznych Lutol 1 i Lutol 2. Służy w niej 42 strażaków. Na wyposażeniu jednostki znajduje się sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz wodnego. Dotychczas OSP miało do dyspozycji wysłużony wóz bojowy z 1989 r.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna, jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2326,25 MW.
PGE Energia Odnawialna

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE