ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W grudniu spadło cło na ropę rosyjską
01.12.2020r. 15:00

Od pierwszego grudnia cło eksportowe na ropę rosyjską wyniesie 42 dolary za tonę surowca. W listopadzie cło wynosiło 42,2 dolary za tonę co oznacza spadek o 0,5 procenta - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rekordowy spadek wartości cła na ropę nastąpił w maju, gdy opłata ta zmniejszyła się z 52 dolarów do 6,8 dolarów za tonę.
Wysokość cła jest uzależniona od średniej ceny ropy Urals, która mierzona jest od 15 do 14 dnia każdego miesiąca. Pomiędzy 15 października a 14 listopada baryłka ropy Urals kosztowała 40,42 dolary (295 dolarów za tonę). Tegoroczny budżet federalny bilansowany jest w momencie, gdy cena ropy Urals znajduje się powyżej 42,4 dolarów za baryłkę. Nadwyżka trafia na konta Funduszu Dobrobytu Narodowego, specjalnego funduszu celowego, który ma kumulować środki finansowe ze sprzedaży węglowodorów - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE