ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w radzie nadzorczej ZE PAK
01.12.2020r. 15:27

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin powołało 1 grudnia nowych członków rady nadzorczej spółki. Uchwały o powołaniu weszły w życie z chwilą podjęcia.

Do RN ZE PAK powołany został kontrolujący spółkę Zygmunt Solorz i jej były prezes, wcześniej też członek rady nadzorczej, Henryk Sobierajski.

Zygmunt Solorz jest jednym z największych inwestorów prywatnych w Polsce, prowadzącym od niemal 40 lat działalność biznesową w różnych dziedzinach gospodarki. Jest powszechnie uznawany za jednego najbardziej renomowanych, skutecznych i osiągających sukcesy polskich przedsiębiorców.
Największym osiągnięciem i ukoronowaniem drogi biznesowej Zygmunta Solorza jest stworzenie największej polskiej prywatnej firmy, powstałej na bazie polskiego kapitału - Grupy Polsat. Wchodzące w jej skład: Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat (których Zygmunt Solorz jest również założycielem), Polkomtel (operator sieci Plus), Netia i Grupa Interia tworzą dziś największą w Polsce i regionie grupę medialno-telekomunikacyjną.

Obecnie Zygmunt Solorz koncentruje swoją działalność w sektorze mediów i telekomunikacji, jednak działa również aktywnie w obszarach energetyki (ZE PAK), finansów i bankowości (Plus Bank), nieruchomości (Port Praski Sp. z o.o.) oraz transportu lotniczego (największa polska linia lotnicza prywatnych odrzutowców - Jet Story).
Poza wymienionymi obszarami działalności biznesowej, Zygmunt Solorz angażuje się również w wiele różnych działalności filantropijnych. Jest między innymi pomysłodawcą i twórcą Fundacji Polsat, jednej z największych w Polsce organizacji pozarządowych, która pomaga w leczeniu chorych dzieci, a także wspiera szpitale i ośrodki medyczne w całym kraju.
W 2019 r. Zygmunt Solorz powołał do życia Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Jest to jeden z elementów realizacji wizji Zygmunta Solorza, której celem jest poprawa stanu środowiska naturalnego w Polsce, w tym w szczególności jakości powietrza. Transformacja energetyczna ZE PAK wpisuje się
również w realizację tej koncepcji.
Zygmunt Solorz posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach statutowych spółek prawa handlowego, zasiada w radach nadzorczych kilkudziesięciu podmiotów, pełni m.in. funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w takich spółkach jak: Telewizja Polsat, Polkomtel (operator sieci Plus) czy Grupa Interia.

Henryk Sobierajski jest absolwentem Liceum Energetycznego w Łodzi i Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
W latach 1992 -1993 pełnił funkcję prezesa zarządu Głos Press. Od listopada 2010 r. do grudnia 2016 r. był prezesem zarządu Nord Licence A.S., a od września 2011 r. do grudnia 2015 r. prezesem zarządu Media Biznes.
Od czerwca 2008 r. do marca 2018 r. był dyrektorem kanału informacyjnego Polsat News, od marca 2009 r. do marca 2018 r. szefem Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.
Od czerwca 2010 r. do października 2019 r. był członkiem rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, w której od września 2010 r. do czerwca 2017 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. Od października 2019 r. do listopada 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

W latach 1999-2003 był członkiem rady nadzorczej Kurier Polski. W latach 2005-2006 był członkiem rady nadzorczej Polska Telefonia Cyfrowa. Od czerwca 2012 r. do czerwca 2017 r. był członkiem rady nadzorczej spółki Elektrim-Volt.

Przypominamy, że 4 listopada br. członkostwa w radzie nadzorczej ZE PAK zrezygnował jej przewodniczący Piotr Woźny, który dzień później został mianowany na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: :-/ 02.12.2020r. 18:22
Kolos na glinianych nogach zarobki jak na tą branżę fatalne ludzie są zwalniani j co najgorsze to w zasadzie jedyny tak duży pracodawca w Koninie tu nic nie ma :-/
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE