ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gaz z Nord Stream ma służyć do produkcji wodoru w planowanej fabryce Gazpromu w Niemczech
01.12.2020r. 17:20

"Gazprom proponuje budowę zakładu produkcji wodoru w północnych Niemczech nieopodal wyjścia gazociągów Nord Stream na ląd" - poinformował Aleksander Iszkow, szef wydziału oszczędności energii i ekologii Gazpromu - czytamy w "BiznesAlert.pl".

"Jedną z takich inwestycji jest budowa dużej instalacji do pirolizy metanu bezpośrednio na wyjściu z gazociągów Nord Stream. Ślad węglowy wyprodukowanego wodoru wyniesie 1,2-1,6 kg CO2 na 1 kg wodoru, czyli prawie trzykrotnie mniej niż kryterium niskowęglowego wodoru zaproponowane przez UE" - powiedział Aleksander Iszkow, szef wydziału oszczędności energii i ekologii Gazpromu.

Iszkow zaznaczył, że w zakładzie tym mógłby być produkowany również wodór pochodzący z elektrolizy. Energia elektryczna pochodziłaby w tym przypadku z farm wiatrowych zlokalizowanych na Bałtyku.
Kolejnym pomysłem Iszkowa jest transport istniejącymi gazociągami CO2.
"Jest jeszcze jeden projekt, o którym myślę, że nikt nigdy o tym nie dyskutował - jest to analiza i ocena możliwości transportu CO2 do Rosji. CO2 będzie dostarczany z powrotem do Rosji za pośrednictwem istniejącej infrastruktury gazociągów w celu jego utylizacji lub wykorzystania w inny sposób - wskazał, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Aleksander Iszkow.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: max 02.12.2020r. 08:33
Tja..... najwyższy przykład pseudoekodurnoty. Będą częściowo spalać gaz ziemny żeby wytworzyć wodór o 3 krotnie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 02-12-2020r. 21:15 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE