ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spadek marży downstream PKN Orlen w listopadzie
02.12.2020r. 12:30

Modelowa marża downstream PKN Orlen spadła w listopadzie 2020 roku do 5,2 USD na baryłce z 5,8 USD w październiku - poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.

Modelowa marża rafineryjna plus dyferencjał Brent/Ural wyniosła w listopadzie 0,7 USD na baryłce wobec 1,7 USD w październiku. Sam dyferencjał Brent/Ural wyniósł w listopadzie -0,3 USD na baryłce wobec -0,2 USD miesiąc wcześniej.

Modelowa marża petrochemiczna grupy PKN w listopadzie wzrosła do 841 euro za tonę z 838 euro w październiku.

Koncern poinformował, że w listopadzie średnia cena baryłki ropy Brent wyniosła 42,7 USD wobec 40,2 USD miesiąc wcześniej.
Cracki na dieslu wzrosły w listopadzie o 16 proc. mdm do 33 USD/t. Jak podano, powodem są spadające zapasy w USA oraz niższy przerób w rafineriach ze względu na słabe marże.

Cracki na benzynie spadły w listopadzie o 27 proc. mdm do 64 USD/t. Wśród przyczyn spółka wymienia spadek popytu w wyniku ograniczeń w Europie, zmniejszenie europejskiego eksportu benzyny do innych regionów oraz wzrost zapasów w USA.

Cracki na HSFO spadły mdm o 2 proc. do minus 71 USD/t. Jako powód spółka wskazuje wyższy import ciężkich olejów opałowych z Rosji oraz wzrost zapasów w regionie ARA.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE