ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Biała księga przedstawia korzyści płynące z napromieniania
03.12.2020r. 08:10

International Irradiation Association opublikowało białą księgę podsumowującą wszystkie znaczące zastosowania technik radiacyjnych i jądrowych oraz globalne korzyści gospodarcze, społeczne i środowiskowe, które wynikają z tych technologii.

Materiał popularyzatorski zatytułowany Uses and Applications of Radiation Processing jest skierowany do osób i organizacji, które nie są zaznajomione z technikami radiacyjnymi, wyjaśniając i podkreślając, w jaki sposób są one rutynowo wykorzystywane w szeregu różnorodnych i korzystnych zastosowaniach.

Obróbka radiacyjna jest to celowe wystawianie produktów i materiałów na promieniowanie jonizujące, często z wykorzystaniem jądrowych reaktorów badawczych na pewnym etapie procesu, w celu uzyskania korzystnych właściwości materiałów i innych rezultatów. Zastosowania i aplikacje przynoszą znaczące korzyści społeczne, ekonomiczne i środowiskowe na całym świecie.

"Choć w dużej mierze nieznane społeczeństwu, obróbka radiacyjna lub napromienianie wpływa na życie każdego człowieka" - czytamy w materiale, który zawiera informacje przekazane przez American Nuclear Society i inne organizacje.
W artykule podsumowano zastosowania obróbki radiacyjnej, w tym sterylizację medyczną, napromienianie żywności, oczyszczanie ścieków i inne zastosowania. Zawiera również przegląd różnych technologii stosowanych do napromieniania materiałów, w tym źródeł promieniowania gamma, wiązki elektronów i promieniowania rentgenowskiego.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wykorzystuje obecnie techniki jądrowe do diagnozowania infekcji wirusem Covid-19.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Choczewo 03.12.2020r. 11:42
Ciekawe ! Ale ten rolnik zupełnie nie dostrzega "dobroci" napromieniowania. Jego wypowiedź tutaj:... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histo/eryk 07.12.2020r. 17:50
szczególnie musieli cenić to mieszkańcy Hiroshimy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE