ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZKlaster skierowało petycję w obronie węgla brunatnego w Turowie
03.12.2020r. 08:19

Stowarzyszenie Rozwoju Innowacyjności Energetycznej w Zgorzelcu ZKlaster skierowało petycję w obronie sprawiedliwej transformacji kompleksu wydobycia i spalania węgla Polskiej Grupy Energetycznej w Bełchatowie. Miała okazję prezentować swe argumenty na posiedzeniu komisji petycji Parlamentu Europejskiego za wsparciem europosłów z różnych partii - czytamy w BiznesAlert.pl.

ZKlaster przypomina, że pismo za utrzymaniem działalności Turowa, w najbliższej przyszłości podpisało ponad 30 tys. mieszkańców regionu. Była to odpowiedź na wcześniejszą petycję Czechów, którą podpisało blisko 13 tys. osób. Organizacja ta zastrzega, że lokalna społeczność zdaje sobie sprawę z tego, iż zamknięcie kopalni i elektrowni Turów jest nieuniknione i odbędzie się prawdopodobnie w ciągu najbliższych lat. Już dziś spada ilość produkowanej energii a wraz z tym negatywne oddziaływanie na środowisko i jest to proces naturalny. Obecnie z 1,5 GW mocy dostępnej elektrownia produkuje jedynie około 400 MW.
W dyskusji wzięli udział poza przedstawicielami ZKlastra oraz Grupy PGE posłowie do Parlamentu Europejskiego Anna Zalewska i Kosma Złotowski oraz Jarosław Duda. Razem przekonywali, że transformacja regionu turoszowskiego już się rozpoczęła, ale nie zostanie przeprowadzona z dnia na dzień. ZKlaster utrzymuje, że kompleks powinien pracować dopóki region nie będzie w pełni gotowy do transformacji energetycznej. A nie będzie gotowy, jeśli nie będzie wystarczająco dużo zielonego prądu oraz funduszy na zaplanowane dla regionu projekty strategiczne. Komisja Petycji miała uznać sprawę za ważna dla całej społeczności unijnej i poinformowała o skierowaniu jej do najważniejszych instytucji, w tym Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych, Komisji Środowiska, Społeczeństwa Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności oraz Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii - czytamy w BiznesAlert.pl.
ZKlaster , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE