ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja i UE w różny sposób postrzegają kwestie działań dążących do neutralności klimatycznej
03.12.2020r. 11:58

Rosja postrzega działania podejmowane przez Unię Europejską w kwestii dążenia do neutralności klimatycznej jako zagrożenie swojej gospodarki, która jest oparta na wysokoemisyjnych surowcach energetycznych. Dla UE jest to szansa do transformacji gospodarki i rozwoju nowych technologii. - czytamy w BiznesAlert.pl.

Przedstawiciele UE oraz instytucji rosyjskich debatowali podczas konferencji organizowanej przez Szkołę Zarządzania Skołkowo. Była to pierwsza unijno-rosyjska debata o Nowym Zielonym Ładzie. Głównym mówcą był Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, który nadzoruje program Europejskiego Zielonego Ładu. Celem projektu jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i wprowadzenie transgranicznych regulacji dotyczących emisji dwutlenku węgla na rzecz eksportu z krajów, które nie pobierają opłaty za takie emisje. To ostatnie bardzo niepokoi rosyjskich eksporterów węglowodorów. Ich możliwe straty mogą sięgać wysokości od 2,8 do 6 mld euro rocznie.

Przedstawiciele rządu rosyjskiego uważają, że ta opłata może mieć charakter narzędzia protekcjonistycznego wobec dostawców surowców energetycznych z Rosji.
Jednocześnie, ministerstwo energii Rosji poinformowało, że pracuje nad projektem ustawy o stworzeniu certyfikatów niskoemisyjności. W założeniu ma to stymulować producentów energii do większych inwestycji w zielone źródła wytwarzania. Certyfikat niskoemisyjny to dokument elektroniczny, który jest wydawany przy wytwarzaniu energii elektrycznej z wykorzystaniem tej jądrowej lub źródeł odnawialnych (elektrownie słoneczne, wiatrowe i wodne) - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE