ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Abp Skworc: nie traćcie wiary w to, że zmiany w górnictwie zostaną przeprowadzone w duchu solidarności
04.12.2020r. 06:01

Nie traćcie nadziei i wiary w to, że konieczne zmiany w górnictwie zostaną przeprowadzone w duchu społecznej solidarności - zaapelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który skierował do pracowników przemysłu wydobywczego życzenia z okazji przypadającej w piątek Barbórki.

"Z okazji patronalnej uroczystości Świętej Barbary wszystkim Górnikom i Pracownikom zaangażowanym w szeroko pojęty przemysł wydobywczy składam życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej, niebezpiecznej, ale jakże koniecznej pracy" - napisał arcybiskup.

Jak dodał, św. Barbarze poleca w modlitwie wszystkich zatrudnionych w górnictwie, zwłaszcza pracujących pod ziemią. "W trudnym dla branży górniczej okresie zmian i restrukturyzacji, przekazuję Wam zapewnienie o duchowym wsparciu! Nie traćcie nadziei i wiary w to, że konieczne zmiany zostaną przeprowadzone w duchu społecznej solidarności!" - dodał hierarcha.

Jak przypomniał, Rada Społeczna przy metropolicie katowickim we wrześniu br. zaapelowała o "odpowiedzialne przeprowadzanie procesu zmiany" i wyraziła nadzieję, że "zagrożenia czy konflikty mogą zostać nie tylko zażegnane, ale przekute w szansę przede wszystkim dla tych, którzy dziś najbardziej się obawiają o przyszłość swoją i własnych rodzin".

"Ufamy, że ten pełen troski głos o przyszłość Górnego Śląska zostanie usłyszany" - podkreślił abp Skworc w swym piśmie z okazji Barbórki.
Hierarcha przypomniał, że trwająca od kilku miesięcy pandemia diametralnie zmieniła dotychczasowe życie, dotknęła również zmagających się na co dzień także w innymi zagrożeniami górników. "Jako Kościół wspieraliśmy modlitwą i współczuliśmy górnikom, rodzinom górniczym, dzieciom i młodzieży górniczych osiedli, którzy musieli stawić czoła chorobie i niepewności jutra. Na szczęście epidemiologiczną sytuację na śląskich kopalniach udało się ustabilizować" - wskazał metropolita, dziękując górnikom-ozdrowieńcom, którzy oddawali osocze, aby pomóc w leczeniu chorych na COVID-19.

W obliczu ciągle realnego zagrożenia zdrowia i życia, arcybiskup zachęca do dalszej modlitwy, "także w intencji zmian w górnictwie". "Modlicie się w domu, wznosicie modlitwy w kopalni, w cechowniach - w salach zbornych przed obrazem św. Barbary, Waszej patronki" - zaapelował.

Nawiązując do swoich słów sprzed roku, arcybiskup zapewnił, że górnicy nie są sami i Kościół nieustannie modli się za nich. "Życzę Wam, abyście we wszelakich trudnościach znajdowali zawsze schronienie w Bogu; aby +wyjazdów na powierzchnię było tyle samo, co zjazdów pod ziemię+; aby Wasz górniczy trud, wysiłek znajdowały wartość w oczach rządzących i całego społeczeństwa" - napisał abp Skworc.

Wyrazy wdzięczności skierował także do żon i dzieci górników, pozdrowił emerytów górniczych, zapewnił o pamięci o inwalidach pracy górniczej, którzy wykonując swoje obowiązki stali się ofiarami katastrof czy wypadków oraz o modlitwie w intencji tych, którzy zginęli w kopalniach.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gesia 04.12.2020r. 08:58
Arcybiskup zająłby się swoimi tematami. Boi się, że wkurzeni wyznawcy pogonią ich sponsorów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE