ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

101 górników z PGG i 70 z JSW z koronawirusem
04.12.2020r. 10:44

101 dotkniętych koronawirusem pracowników Polskiej Grupy Górniczej i 70 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej - to aktualny w piątek łączny bilans aktywnych zakażeń w dwóch największych górniczych firmach. W ciągu ostatnich trzech tygodni szybciej przybywa tam ozdrowieńców niż nowych infekcji.

W zatrudniającej blisko 40 tys. osób PGG w ciągu minionych pięciu dni - od poniedziałku do piątku - łączna liczba nowych zachorowań (23) była zauważalnie mniejsza od liczby osób, uznanych w tym czasie za ozdrowieńców (72). Minionej doby w kopalniach PGG potwierdzono dwa nowe zakażenia, a wyzdrowiał jeden górnik. W kwarantannie jest 233 pracowników, wobec 332 na początku tygodnia.

Ogółem - jak wynika z piątkowych danych PGG - od początku epidemii zachorowało 4 307 pracowników Grupy, z których wyzdrowiało 4 199.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej zakażonych jest obecnie 70 pracowników, wobec 80 na początku tygodnia. Od poniedziałku do piątku potwierdzono łącznie 17 nowych zakażeń (minionej doby nie było nowych przypadków), a 27 pracowników w tym czasie wyzdrowiało. W kwarantannie jest 169 osób, wobec 188 na początku tygodnia.

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 4 527 pracowników JSW, z których wyzdrowiało 4 457.
Łącznie od wiosny koronawirusa potwierdzono u blisko 10 tys. pracowników pięciu spółek węglowych. Oprócz PGG i JSW, obecnie zakażonych jest także - według ostatnich dostępnych danych z minionego poniedziałku - 16 pracowników spółki Tauron Wydobycie i 9 z firmy Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek w Bytomiu. Od trzech tygodni w kopalniach znacznie szybciej przybywa ozdrowieńców niż nowych zakażeń.

Woj. śląskie jest regionem, gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1 355 nowych zakażeniach oraz 66 kolejnych zgonach w woj. śląskim; dwie osoby spośród zmarłych nie miały innych chorób poza COVID-19.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w czwartek w regionie zajęte były 1 962 spośród 4 065 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 201 na 318 dostępnych łóżek respiratorowych. Dane o sytuacji w tym zakresie w piątek będą dostępne dzień później.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE