ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Mural z okazji jubileuszu gorzowskiej Elektrociepłowni
04.12.2020r. 12:39

Gorzowski Oddział PGE Energia Ciepła obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. Z tej okazji powstał pierwszy w Gorzowie Wielkopolskim trójwymiarowy mural. Autorem projektu jest Radosław Barek.

Od 70 lat pracownicy elektrociepłowni zapewniają każdego dnia ciepło i energię elektryczną mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego, dbając przy tym o lokalne środowisko. Dla upamiętnienia tej rocznicy powstał trójwymiarowy mural. Data jego odsłonięcia nie jest przypadkowa. Pierwszy kocioł gorzowskiej elektrociepłowni został rozpalony 6 grudnia 1950 roku. To tę datę uznaje się za początek pracy jednostek wytwórczych aktualnej Elektrociepłowni.

- Przeszliśmy długą drogę rozwoju. Począwszy od odpalenia pierwszych kotłów i turbin w elektrowni, przez uruchomienie pełnego pionu ciepłowniczego w latach 70-tych, kończąc na wybudowaniu dwóch nowoczesnych bloków gazowo-parowych. To efekt pracy wielu pokoleń gorzowskich energetyków, którym serdecznie dziękuję. Dzisiaj świętujemy, ale nie zapominamy, że przed nami jeszcze wiele pracy, by podwyższać komfort życia mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i dalej dbać o środowisko naturalne - powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Pierwszy w Gorzowie trójwymiarowy mural powstał na ścianie kamienicy przy ul. Jagiełły 15, naprzeciw Białego Kościółka. Autorem jest Radosław Barek, który w przeszłości zaprojektował także "Cud na Śródce" w Poznaniu.

- Pomysł na kompozycję muralu powstał z obserwacji otoczenia kamienicy. Efekt trójwymiarowy tworzy brama z łukiem otwierająca się na słoneczny krajobraz z elementami architektury charakterystycznymi dla Gorzowa Wielkopolskiego. Całość zdobi napis informujący o 70-leciu gorzowskiej elektrociepłowni, która daje ciepło i energię dla miasta - wyjaśnia Radosław BarekPowstanie trójwymiarowego muralu to kolejny przykład dobrej współpracy PGE Energia Ciepła z lokalnymi władzami samorządowymi. W przeszłości zrealizowano m.in. projekt KAWKA, w trakcie którego do miejskiego systemu ciepłowniczego przyłączono 236 budynków i zlikwidowano około trzech tysięcy przydomowych kotłowni, co znacznie wpłynęło na jakość powietrza w mieście.

- To kolejny mural w naszym mieście, który skupia uwagę nie tylko swoją treścią, ale i formą. Gorzowski oddział PGE Energia Ciepła, poprzez uczczenie swojego jubileuszu 70-lecia działalności w ten właśnie sposób, wpisuje się w tradycję wspierania rozwoju miasta przez biznes. To ważny standard - powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE