ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Transition Technologies gotowe na reformę Rynku Bilansującego i Rynek Mocy. System WIRE jako pierwszy na rynku zgodny ze standardami 13.0
04.12.2020r. 15:09

1 stycznia 2021 to dla polskiego sektora energii elektrycznej kluczowa data. Z punktu widzenia uczestników rynku hurtowego, tego dnia wchodzi w życie pierwszy etap reformy Rynku Bilansującego oraz rozpoczyna się realizacja obowiązków w ramach Rynku Mocy. Płynne przejście w nowy rok znacząco mogą ułatwić systemy informatyczne. Transition Technologies jest wiodącym dostawcą systemów klasy CTRM (Commodity Trading and Risk Management) na polskim rynku, w szczególności dla podmiotów branży energetycznej.

W listopadzie 2019 roku Polskie Sieci Energetyczne opublikowały koncepcję reformy Rynku Bilansującego. Firma Transition Technologies, która jest partnerem technologicznym wielu spółek energetycznych, rozpoczęła analizę dokumentów w celu zaprojektowania zmian funkcjonalnych. W związku z pandemią koronawirusa rynek dość niechętnie zareagował na konieczność wdrożenia pełnego zakresu w niecałe 14 miesięcy.

- Jako spółka informatyczna nie mieliśmy problemów z przystosowaniem się do pracy zdalnej, więc nasza analiza pełnego zakresu zmian była gotowa na początku wiosny 2020 roku i wtedy również rozpoczęliśmy jej implementację. Dziś mogę powiedzieć, że nasze systemy są w pełni gotowe na zmiany związane z Rynkiem Bilansującym, a pod koniec roku planujemy wprowadzenie aktualizacji u naszych klientów. Z przyjemnością przyjęliśmy certyfikat PSE potwierdzający zgodność naszego systemu WIRE/UR z nowym standardem 13.0. Już teraz pracujemy nad kolejnym pakietem zmian, który wchodzi w życie od 2022 roku - mówi Ewa Kwapis, dyrektor ds. rynku energii w Transition Technologies.

Działalność operacyjna na Rynku Mocy również jest obsługiwana przez systemy Transition Technologies. Wdrożenie nowych funkcjonalności oferowanych przez firmę przynosi klientom szereg korzyści.

- Naszym zdaniem rynek hurtowy energii elektrycznej zdynamizuje się. Możliwość aktualizacji ofert bilansujących przez jednostki centralnie dysponowane może spowodować wzrost cen na Rynku Bilansującym w sytuacjach braku mocy w KSE. To zagrożenie paradoksalnie jest jednocześnie szansą na zwiększony zysk dla podmiotów dysponujących takimi jednostkami i aby z tego skorzystać trzeba monitorować sytuację rynkową oraz szybko reagować. To właśnie oferujemy w naszych systemach. Z kolei Rynek Mocy przysparza dodatkowej pracy dla służb OHT, a nasz system pozwala skoncentrować się na tym, co jest naprawdę istotne z punktu widzenia efektywnego prowadzenia działalności. Wszystko inne staramy się automatyzować - podkreśla Adam Wojciechowski, ekspert ds. rynku energii w Transition Technologies. - Dodam również, że od 2021 otwiera się szansa dla wszystkich wytwórców powyżej 1 MW na udział w bilansowaniu KSE poprzez przekształcenie się w jednostki centralnie dysponowane. Mamy przygotowaną specjalną ofertę dla takich podmiotów i zachęcamy właścicieli między innymi OZE i elektrociepłowni do kontaktu z nami. Pomożemy sprawnie oszacować potencjalny zysk z takiej formy działalności - podsumowuje Adam Wojciechowski.

Grupa Kapitałowa Transition Technologies to posiadająca polski kapitał i pochodzenie grupa firm działająca na całym świecie od 1991 r. Dostarcza zaawansowane rozwiązania dla rynku energii, gazu, przemysłu 4.0 i bioinformatyki oraz zapewnia kompleksowy outsourcing usług IT i produkcji oprogramowania dla wielu światowych korporacji. W skład grupy wchodzi 10 wyspecjalizowanych w swoich obszarach spółek. Firma posiada 23 biura na 3 kontynentach, w których zatrudnia ponad 1800 osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE