ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MKiŚ pracuje nad system hybrydowych elektrowni odnawialnych
07.12.2020r. 16:55

Ministerstwo klimatu i środowiska opracowuje system hybrydowych elektrowni odnawialnych. Zdaniem Ireneusza Zyski, wiceministra tego resortu oraz pełnomocnika rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), mogą one w przyszłości regulować pracę systemu elektroenergetycznego. Mówił o nich podczas konferencji online "Energetyka 2030. Nowa energia do zmian" zorganizowanej przez Forum Energii - informuje "BiznesAlert.pl".

"Pracujemy obecnie w ministerstwie nad systemem energetycznym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii o roboczej nazwie OZE 4.0. Chodzi o elektrownie odnawialne oparte o system hybrydowy zintegrowane z magazynami energii w taki sposób, aby wprowadzać energię w jednym miejscu włączenia do systemu elektroenergetycznego, aby te elektrownie generowały większą moc niż w tej chwili poszczególne źródła odnawialne osobno" - powiedział Zyska.

Jego zdaniem rozwój takich źródeł będzie wymagał zmian prawa energetycznego poprzez nowelizację, która mogłaby nastąpić w grudniu tego roku oraz ogłoszenia rozporządzeń rządowych w sprawie aukcji OZE w 2021 r. Minister zdradził, że systemy będące przedmiotem prac jego resortu mają podlegać niemal stuprocentowej regulacji do 2030 r. Mają również pozwolić na nieprzerwaną pracę w systemie elektroenergetycznym co najmniej 5 250 godzin rocznie. Odpowiadałyby w ten sposób na największe wyzwanie energetyki odnawialnej, czyli niestabilność i zależność od warunków pogodowych.
Minister zaznaczył, że w latach trzydziestych ma być także gotowa energetyka jądrowa w Polsce. Rząd podkreśla jej znaczenie dla stabilizacji systemu elektroenergetycznego - czytamy w "BiznesAlert.pl".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: ecytaty 07.12.2020r. 17:29
"elektrownie odnawialne oparte o system hybrydowy zintegrowane z magazynami energii" a szczytowo-pompowe co... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: As 08.12.2020r. 19:00
niech najpierw zaczną od prostszych rzeczy np. dopuścić przyłączanie farm wiatrowych z PV w jednym miejscu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE