ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Macron: energetyka jądrowa pozostanie kluczowym źródłem energii
09.12.2020r. 10:45

Energetyka jądrowa pozostanie kluczową częścią systemu dostaw energii we Francji, powiedział we wtorek prezydent Emmanuel Macron. Prezydent Francji przekazał w ten sposób poparcie dla przemysłu jądrowego, choć jak wiadomo jest on zwolennikiem zmniejszenia dominację energetyki jądrowej jako źródła energii elektrycznej.

Francja zapowiedziała, że do 2035 zmniejszy do 50 proc. udział energii jądrowej w produkcji energii elektrycznej, z obecnych 75 proc.

Jednocześnie francuski rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzję, czy budować reaktory jądrowe EPR nowej generacji. Co ma to nastąpić do 2023 r., kiedy powinien zostać uruchomiony projekt EPR Flamanville 3 firmy EDF. Jednak Macron powiedział, że w przyszłym roku chce przyspieszyć przygotowania do podjęcia tej decyzji.

"Badania przygotowawcze dotyczące budowy nowych reaktorów mają kluczowe znaczenie i chcę, aby były kontynuowane i zakończone w nadchodzących miesiącach" - powiedział Macron podczas wizyty w firmie Framatome, która jest częścią koncernu EDF.

EDF, pomimo opóźnień w realizacji i przekroczeniem kosztów istniejących projektów, poinformował, że planuje zaprezentować nową, tańszą w budowie wersję swojego reaktora jądrowego EPR do połowy 2021 r.
Macron zasygnalizował szerokie poparcie dla branży jądrowej, mimo że wskazał potrzebę większej transformacji w kierunku energii odnawialnej. Poinformował, że francuski lotniskowiec nowej generacji będzie miał napęd jądrowy.

"Przemysł jądrowy pozostanie kamieniem węgielnym naszej strategicznej autonomii" - powiedział Macron.

We Francji część działaczy na rzecz ochrony środowiska atakuje energetykę jądrową, głównie ze względu na wysokie koszty budowy elektrowni.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Choczewo 10.12.2020r. 11:44
Cytat:"We Francji część działaczy na rzecz ochrony środowiska atakuje energetykę jądrową, głównie ze względu na... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE