ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE GiEK wsparła bełchatowski szpital w walce z epidemią
16.12.2020r. 15:12

16 grudnia spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, przekazała na rzecz szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie darowiznę w wysokości 300 tysięcy złotych. Ofiarowana kwota przeznaczona zostanie na zakup środków koniecznej ochrony indywidualnej pracowników szpitala związanych z epidemią COVID-19.

Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, przekazała na ręce Andrzeja Kowalskiego, dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, czek o wartości 300 tysięcy złotych.

To dla nas bardzo ważne żeby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierać służbę zdrowia, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych oraz pozostały personel medyczny, czyli wszystkich tych, którzy są na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19. Dla naszej spółki, oprócz podstawowej działalności, jaką jest niezakłócona produkcja energii elektrycznej, bardzo istotna jest realizacja działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasza spółka od lat angażuje się aktywnie w życie lokalnych społeczności, wspierając małe ojczyzny, na których terenie prowadzi swoją działalność biznesową - powiedziała Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Przekazane środki przeznaczone są na zakup środków ochrony osobistej pracowników szpitala, m.in. specjalistycznych maseczek, rękawiczek oraz środków do dezynfekcji.

Od kilku miesięcy każdego dnia wszyscy zmagamy się z otaczającą nas pandemią. Aby skutecznie móc walczyć z tym podstępnym wrogiem, musimy zabezpieczyć personel Szpitala w środki ochrony osobistej. Już w pierwszych miesiącach wiosennej fali pandemii Spółka PGE pospieszyła naszej jednostce z pomocą. Dzięki Państwa ofiarności zakupiliśmy maseczki, rękawiczki, kombinezony i inny asortyment o łącznej wartości 386 000,00 zł. Po złożeniu naszego kolejnego wniosku o dofinansowanie i tym razem nie pozostaliście Państwo obojętni. Udzielone wsparcie w wysokości 300 000,00 zł na podobny cel przyszło w najbardziej oczekiwanym momencie. Odbieramy to, jako przejaw troski nie tylko o personel medyczny pracujący na pierwszej linii frontu, ale również o mieszkańców całego naszego regionu. Na ręce Pani Prezes składam serdeczne podziękowania dla całego Zarządu PGE GiEK za szybką i skuteczną pomoc. Dziękuję również Panu Posłowi Grzegorzowi Lorkowi, który wspierał nas w tym działaniu. Mając takich przyjaciół głęboko wierzę, że wspólnie przejdziemy przez ten trudny okres - powiedział Andrzej Kowalski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od wielu lat angażuje się w działania społeczne, charytatywne oraz sponsoring inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których prowadzi swoją działalność gospodarczą. Poza priorytetami biznesowymi, buduje długoterminową wartość poprzez trwałe relacje z otoczeniem oparte na zaufaniu, otwartości i dialogu. Gwarancje wytwarzania energii elektrycznej i stabilność zatrudnienia pracowników PGE GiEK umiejętnie łączy z dbałością o otoczenie społeczne i środowisko naturalne. Tylko przez ostatnie dwa lata PGE GiEK zrealizowała w lokalizacji bełchatowskiej setki darowizn na łączną kwotę ponad 1,6 mln zł.

Oprócz standardowego wsparcia lokalnych beneficjentów, PGE GiEK w 2020 r. skupiła się na pomocy lokalnym instytucjom, które walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Na nasze wsparcie skierowane zostało m.in. do szpitali, domów pomocy społecznej, straży pożarnych i policji, które dzięki pomocy PGE GiEK zostali wyposażeni w niezbędne środki ochronne. Spółka PGE GiEK przeznaczyła również ok. 4 mln zł na zabezpieczenie Pracowników przed zarażeniem COVID-19, dostarczając do elektrowni i kopalni m.in. miliony sztuk maseczek i płynów dezynfekujących.
PGE GiEK S.A.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE