ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Bolid Alfa Romeo Racing ORLEN na finiszu trasy po Polsce
17.12.2020r. 10:26

W ciągu czterech miesięcy, blisko pół miliona osób w różnych częściach Polski skorzystało z możliwości obejrzenia bolidu Alfa Romeo Racing Orlen na żywo. Akcja, zainicjowana przez PKN Orlen zakończy się 20 grudnia. Obecnie bolid zespołu, w którym kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica można jeszcze zobaczyć przed Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Trasa po Polsce prowadziła przez siedem województw. Początek miał miejsce podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu we wrześniu br. Później bolid odwiedzał stacje paliw w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Zanim maszyna zespołu ze szwajcarskiego Hinwil trafiła do siedziby głównej PKN Orlen w Płocku, była elementem uświetniającym zawody ROTAX Max Challenge na Torze Poznań, jednej z najważniejszych imprez w polskim świecie kartingu.

Bolid był prezentowany także w Rzeszowie, Gdańsku i Machnaczu niedaleko Włocławka - przy Autostradzie A1. Warszawskie Centrum Olimpijskie, siedziba PKOl jest ostatnim przystankiem akcji, która przez ostatnie miesiące przyciągała najbardziej zagorzałych fanów królowej motorsportu.

PKN Orlen jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Poza Formułą 1 Koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motosportu, jak rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, piłkę ręczną. Jest również sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. To zaangażowanie doceniają konsumenci. Według najnowszych badań niemal co drugi Polak wymienia PKN Orlen jako najaktywniejszego sponsora sportu w kraju.

Zdecydowana większość, bo 86 proc. Polaków uważa PKN Orlen za najaktywniejszego sponsora sportu spośród firm branży paliwowej. Twarzą tego zaangażowania jest Robert Kubica, którego osobę z PKN Orlen spontanicznie kojarzy ponad 70 proc. respondentów. Ma to pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych, w które angażuje się polski kierowca Formuły 1. Co piąty polski kierowca deklaruje, że ze względu na współpracę Koncernu z Robertem Kubicą częściej korzysta z oferty stacji PKN Orlen.Alfa Romeo Racing Orlen to zespół z kilkudziesięcioletnią tradycją w Formule 1. Od początku sezonu 2020 PKN Orlen posiada status sponsora tytularnego teamu, a funkcję kierowcy testowego pełni jedyny Polak w historii tej dyscypliny, Robert Kubica. Wraz z zawodnikiem Orlen Team w skład drużyny wchodzą także Włoch Antonio Giovinazzi i Fin Kimi Räikkönen, mistrz świata z 2007 roku.
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE