ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ekoświęta bez (niepotrzebnych) odpadów
18.12.2020r. 16:33

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas radości, odpoczynku i refleksji. Ale świąteczne przygotowania często wiążą się z powstaniem masy odpadów. Energa z Grupy ORLEN przygotowała dla dzieci przewodnik Planety Energii "Ekoświęta bez (niepotrzebnych) odpadów".

Przygotowania do świąt to czas, który chętnie spędzamy na wybieraniu i pakowaniu prezentów, ozdabianiu domów, ubieraniu choinki. Niestety, wiele świątecznych opakowań i ozdób to rzeczy jednorazowe - mnóstwo z nich trafia po świętach do kosza na odpady. Co więcej, większości z nich nie da się już ponownie wykorzystać lub przetworzyć. Można to jednak zmienić. Mały przewodnik Planety Energii "Ekoświęta bez (niepotrzebnych) odpadów" to wyjątkowa propozycja dla dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców lub opiekunów, zawierająca pomysły na przygotowanie świątecznych dekoracji, ozdób choinkowych czy pakowanie prezentów w ekologicznym stylu.

Książeczka w prosty i przystępny sposób pokazuje, że ozdoby samodzielnie wykonane z masy solnej, zimnej porcelany czy suszonych owoców mogą z powodzeniem zastąpić plastikowe ozdoby kupione w sklepie. Przewodnik Planety Energii zawiera także pomysły na prezenty w stylu eko czy wskazówki w jaki sposób zrobić upominki samodzielnie. Propozycje są zróżnicowane, tak aby czytelnik w każdym wieku mógł znaleźć coś dla siebie.

Dzieci mogą wykorzystać również zamieszczony w książeczce, wyjątkowy szablon listu do Św. Mikołaja. Książeczka to również solidna dawka wiedzy na temat tego, jak dbać o Ziemię. To znakomite uzupełnienie materiałów edukacyjnych Misji 2 - Krainy odpadów, opublikowanych właśnie na platformie internetowej Planeta Energii. Są one dostępne za darmo dla każdego dziecka.

Książeczka będzie dystrybuowana na dwa sposoby - jako wersja elektroniczna, a także jako książka papierowa. W drugim przypadku wydrukowana jest na papierze pochodzącym w 100 proc. z makulatury. Trafi do dzieci ze szpitali, przedszkoli i szkół znajdujących się na teranie działania Energi.
Grupa Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE