ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKN Orlen testuje polskie, innowacyjne ładowarki samochodowe
22.12.2020r. 15:04

PKN Orlen to polska Spółka Skarbu Państwa o ambicjach międzynarodowego koncernu multienergetycznego. W opublikowanym niedawno planie transformacji #Orlen2030, elektromobilność stanowi jeden z ważnych kierunków rozwoju organizacji. W ten element strategii wpisuje się zaangażowanie Koncernu w testy polskiej, super-szybkiej ładowarki do samochodów elektrycznych firmy EUROLOOP, które PKN rozpoczął w grudniu 2020. Inwestycja w ładowarkę o mocy 150 kW szybko wzbudziła zainteresowanie wśród kierowców samochodów elektrycznych.

Poza dynamicznym rozwojem w swoich obecnych dziedzinach działalności, Koncern planuje przeznaczyć lwią część swojego budżetu inwestycyjnego (85 spośród 140 mld zł) na transformację w kierunku energetyki odnawialnej oraz zaawansowanej petrochemii. W drodze po neutralność emisyjną planowaną do osiągnięcia w 2050 roku, spółka zamierza zredukować szkodliwe substancje wypuszczane do atmosfery w obszarze energetyki o 33 proc. do 2030 roku.

W ten element strategii doskonale wpisuje się zaangażowanie PKN w elektromobilność. 30 listopada, EUROLOOP, polska spółka technologiczna zajmująca się innowacjami dla elektromobilności, dostarczyła dla Koncernu super-szybką ładowarkę do samochodów elektrycznych. Moc 150 kW sprawia, że jest to jedno z kilku urządzeń zamontowanych w kraju, które pozwalają wykorzystać pełnię szybkości ładowania nowoczesnych samochodów elektrycznych. Projekt wzorniczy ładowarki jest dedykowany dla PKN Orlen, a jej najlepsza na rynku sprawność (97 proc.), poprzez dwukrotnie zmniejszone straty energetyczne, mnoży korzyści dla środowiska naturalnego. Za swoje zaangażowanie w ten projekt, PKN Orlen został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem w konkursie Złoty Liść CSR, organizowanym dla firm odpowiedzialnych społecznie przez tygodnik Polityka.

"Przed projektem, długo identyfikowaliśmy z naszym Partnerem potrzeby nie tylko w zakresie operacyjnym, ale również naszej wspólnej troski o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Znamy cele PKN Orlen i chcemy aby nasze rozwiązania mogły je jak najlepiej wspomóc." - opowiada Marek Gutt-Mostowy, Prezes EUROLOOP.

Do roku 2030, Orlen planuje uruchomić w ramach swojej działalności operatorskiej co najmniej 1000 szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych, takich jak testowane rozwiązanie EUROLOOP. Producent planuje długofalową współpracę z PKN.

W środowisku kierowców "elektryków", wiadomość o inwestycji szybko wzbudziła spore zainteresowanie. Potencjalni użytkownicy szybko zauważyli typ dostępnych złącz ładowania oraz możliwość szybkiego ładowania swoich samochodów z najwyższą mocą.
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE