ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czy Kanadyjczykom grozi ubóstwo energetyczne?
23.12.2020r. 12:00

Kanadyjska lewicowa partia opozycyjna Nowa Partia Demokratyczna (NDP) skrytykowała nowe standardy czystego paliwa. Według rządowych analiz, wyższe koszty paliwa najbardziej dotkną gospodarstwa domowe o niższych i średnich dochodach - czytamy w BiznesAlert.pl.

Standard czystego paliwa, kluczowy element planu klimatycznego Kanady, został opublikowany w zeszłym tygodniu w wersji roboczej i ma na celu zmniejszenie zawartości węgla w paliwach płynnych, używanych w transporcie i do ogrzewania domów. Partia Liberalna premiera Justina Trudeau twierdzi, że do 2030 roku ograniczy roczne emisje CO2 o ponad 20 megaton.

Jeśli proponowane regulacje zostaną przyjęte w przyszłym roku, wejdą w życie w 2022 roku. Do 2030 roku Kanada chce ograniczyć emisje CO2 o 30 procent w stosunku do 2005 roku, a niepopularne zmiany mogą wzbudzić opór wobec krajowej polityki klimatycznej.
W analizie opublikowanej 19 grudnia federalny departament ochrony środowiska stwierdził, że w 2030 roku koszty paliw ciekłych wzrosną średnio o 69-208 dolarów kanadyjskich, ponieważ dostawcy przerzucą wyższe koszty produkcji na konsumentów.
- Oczekuje się, że wzrost kosztów paliwa transportowego i ogrzewania domów miałby nieproporcjonalny wpływ na gospodarstwa domowe o niższych i średnich dochodach, mieszkające w jednoosobowych domach jednorodzinnych lub te, które nie mają kontroli nad efektywnością energetyczną swoich mieszkań wykorzystujących olej opałowy - stwierdzono w analizie. Stwierdzono, że samotne matki i seniorzy żyjący ze stałych dochodów są najbardziej narażeni na ubóstwo energetyczne.

Sabrina Kim, rzeczniczka prasowa ministra środowiska Jonathana Wilkinsona, powiedziała, że Ottawa podjęła inicjatywy, aby pomóc Kanadyjczykom uniknąć wzrostów cen, takie jak zapewnienie funduszy na zwiększenie energooszczędności domów i zachęty do zakupu pojazdów elektrycznych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: khr 23.12.2020r. 14:11
Pierwszy raz widzę by lewicowi politycy przejmowali się wpływem polityk ekologicznych na biednych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE