ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Krakowie
23.12.2020r. 13:36

Krakowska elektrociepłownia, w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, "Dzielimy się ciepłem" wspiera odbiorców wrażliwych społecznie. W tym roku największy producent ciepła w Krakowie po raz kolejny, przekaże łącznie 75 tysięcy złotych dziewięciu organizacjom pożytku publicznego w stolicy Małopolski, włączając się w krakowską akcję społeczną "Podzielmy się ciepłem".

Już po raz czternasty krakowska elektrociepłownia jest partnerem akcji "Podzielmy się ciepłem", której celem jest wsparcie organizacji pozarządowych w Krakowie. Polega ono na dofinansowaniu zakupu ciepła sieciowego oraz ciepłej wody użytkowej wyprodukowanej m.in. w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, a dostarczanej siecią ciepłowniczą zarządzaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie. Wartość tegorocznego wsparcia udzielonego przez wszystkich partnerów krakowskiego programu "Podzielmy się ciepłem" wyniesie 150 tys. zł. PGE Energia Ciepła przeznaczy na ten cel 75 tys. zł. W 2020 r. w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem" PGE Energia Ciepła przekazała potrzebującym łącznie kilkaset tysięcy złotych.

W Krakowie o darowiznę mogą wnioskować instytucje, które posiadają status organizacji pozarządowej, zajmują się pomocą osobom potrzebującym, mają dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej i nie zalegają z płatnościami faktur za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Tuż przed Wigilią, 22 grudnia 2020 r. ogłoszono wyniki akcji, a organizacje pozarządowe zakwalifikowane do otrzymania wsparcia otrzymały symboliczne czeki.

- Krakowska elektrociepłownia od kilkunastu lat angażuje się w pomoc mieszkańcom Krakowa. Jesteśmy jednym z inicjatorów akcji społecznej "Podzielmy się ciepłem". Prowadzone przez nas lokalne działania wpisują się w ogólnopolski program PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem", który jest skierowany do odbiorców wrażliwych społecznie w lokalizacjach, w których nasza spółka posiada elektrociepłownie. W tym roku przeznaczyliśmy 75 tysięcy złotych na pokrycie rachunków za ciepło dla dziewięciu krakowskich instytucji - mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Akcja społeczna "Podzielmy się Ciepłem" jest realizowana przez gminę miejską Kraków we współpracy z partnerami producentami ciepła oraz dystrybutorem. Dodatkowo partnerem tegorocznej edycji jest Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

Program "Dzielimy się ciepłem" realizowany jest PGE Energia Ciepła, w lokalizacjach, w których spółka ma swoje aktywa, m.in.: w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie. PGE Energia Ciepła we współpracy z samorządami miast i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego przekazuje wsparcie najbardziej potrzebującym odbiorcom korzystającym z ciepła sieciowego. Beneficjentami dofinansowania będą m. in. szpitale, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy seniora oraz rodziny w ciężkiej sytuacji materialnej. Tylko w ubiegłym roku PGE Energia Ciepła w ramach programu przekazała łącznie ponad 300 tysięcy złotych.

Lista organizacji, które otrzymają wsparcie od PGE Energia Ciepła w Krakowie:

1. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko"
2. Kościół Dla Miasta Krakowa
3. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza"
4. Małopolska Fundacja Dom Kombatanta RP Muzeum Czynu Zbrojnego
5. Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych "EMAUS"
6. Bank Żywności w Krakowie
7. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie
8. Stowarzyszenie "Lekarze Nadziei"
9. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Krakowski
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE