ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ignacok: planując długofalowo, nie zapominamy o fundamencie, jakim jest sprawiedliwa transformacja
24.12.2020r. 06:04

"Tauron podlega ciągłej transformacji, włączając się w procesy globalne zachodzące w energetyce. Dla nas obecnie największym wyzwaniem jest realizacja Zielonego Zwrotu w sposób bezpieczny dla mieszkańców Śląska" - powiedział Wojciech Ignacok, prezes Taurona w wywiadzie dla "Dziennika Zachodniego".

"Stawiamy na Odnawialne Źródła Energii. Celem Zielonego Zwrotu Taurona jest zwiększanie udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w miksie energetycznym Grupy do ponad 65 proc. w 2030 r., przy jednoczesnym obniżeniu emisyjności o 50 proc. Plan ambitny, ale konsekwentnie zmierzamy do jego urzeczywistnienia. Pamiętamy też o górnictwie - Nowe Jaworzno, to elektrownia na węgiel. Chcemy wpisać się zatem w proces transformacji tego sektora w sposób rozważny" - powiedział Wojciech Ignacok, prezes Taurona w wywiadzie dla "Dziennika Zachodniego".

"Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo w każdym znaczeniu tego słowa. Ostrożnie planujemy nasze kolejne kroki. Planując długofalowo, nie zapominamy o fundamencie, jakim jest sprawiedliwa transformacja, będziemy chronić tych, którzy są najbardziej narażeni na negatywne skutki zmian. Obecnie oczekujemy na decyzje ze strony rządu. Wciąż węgiel pozostaje naszym podstawowym źródłem energii, ale dziś korzystanie z tego paliwa mniej obciąża środowisko. Dobrym przykładem są konkluzje BAT, które wymuszają na nas dostosowywanie jednostek węglowych do coraz bardziej rygorystycznych norm środowiskowych. Dzięki modernizacjom nasze jednostki spełniają bądź spełnią te normy wkrótce" - podkreślił prezes Taurona.
Wojciech Ignacok odniósł się również do zmian zachodzących na Śląsku w kontekście zaangażowania Taurona w te procesy.
"Bacznie obserwujemy region, analizujemy jego potrzeby, staramy się dostrzegać zmiany i na bieżąco na nie reagować. Realizujemy działania innowacyjne, które udoskonalają już istniejące procesy, bądź poszukujemy nowych obszarów do rozwoju. Przykładowo Tauron Dystrybucja udoskonala proces dostarczania energii, korzystając z najnowszych osiągnięć elektroenergetyki. W ostatnich latach inwestowaliśmy intensywnie w zdalną obsługę klientów" - poinformował.

"Tauron podlega ciągłej transformacji, włączając się w procesy globalne zachodzące w energetyce. Dla nas obecnie największym wyzwaniem jest realizacja Zielonego Zwrotu w sposób bezpieczny dla mieszkańców Śląska" - podsumował Wojciech Ignacok.
Dziennik Zachodni , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 24.12.2020r. 11:38
Pracując długofalowo trzeba by odpowiedzialnie powiedzieć, jak miałby taki zielony system wyglądać, zwłaszcza wobec... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: prostak 28.12.2020r. 17:00
według którego prawa sprawiedliwa? chińskiego? zysk sprzedawcy jest stratą kupującego zawsze jest niesprawiedliwy pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE