ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Enea dla Powstania Wielkopolskiego
25.12.2020r. 13:01

Enea, stawiając sobie za cel upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego i jego bohaterów, stworzyła we współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych, projekt interaktywnych lekcji historii dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Jeszcze szerszy zasięg będzie miał konkurs dla młodzieży, nauczycieli i dyrektorów szkół - wszystko w ramach inaugurowanego właśnie projektu "Z Wielkopolski do Wolnej Polski. Młodzi o 27 grudnia 1918 roku".

W przededniu rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - największego z polskich powstań narodowych zakończonych zwycięstwem, Enea zainaugurowała nowy projekt edukacyjny "Z Wielkopolski do Wolnej Polski. Młodzi o 27 grudnia 1918 roku".

Powstanie Wielkopolskie zakończyło się zwycięstwem powstańców i przyłączeniem do niepodległej Polski większości obszarów dawnej pruskiej Prowincji Poznańskiej. Jest to wydarzenie niezwykle ważne dla Wielkopolan, ale również dla wszystkich Polaków. Ziemie stanowiące kolebkę państwowości polskiej wróciły do Macierzy, a rok 1918 stał się w najnowszych dziejach Polski datą przełomową.

Enea, stawiając sobie za cel upamiętnienie tych wydarzeń i ich bohaterów, stworzyła projekt interaktywnych lekcji historii dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego wskazanych przez Kuratoria Oświaty. W projekcie będzie uczestniczyć 120 szkół podstawowych z terenów, na których działają spółki Grupy Enea. W szkołach będą odbywać się lekcje multimedialne, a także wielkoformatowe wystawy, a wszystko po to by przybliżyć uczniom temat Powstania Wielkopolskiego i jego znaczenia dla budowania niepodległości Polski."Dla Grupy Enea - firmy społecznie odpowiedzialnej, związanej z Poznaniem - niezwykle ważne są wartości patriotyczne, podtrzymywanie tradycji pracy organicznej oraz nieustanne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego Polski. Enea od lat wspiera ważne dla Polski i regionu inicjatywy, także jako aktywny uczestnik działań edukacyjnych" - powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei − "Jesteśmy dumni z polskiej historii i narodowych osiągnięć, dlatego stworzyliśmy projekt "Z Wielkopolski do Wolnej Polski. Młodzi o 27 grudnia 1918 roku". Zapraszamy Państwa do udziału w nim już dziś" - dodał.

Dodatkowo w marcu, Enea zorganizuje także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie Powstania Wielkopolskiego za pośrednictwem różnych form, np. filmu czy animacji. Do udziału mogą zgłosić się uczniowie, nauczyciele historii oraz dyrektorzy szkół z całej Polski.

Enea projekt realizuje wspólnie z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych w partnerstwie z Muzeum Narodowym w Poznaniu i Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.
Więcej szczegółów na stronie: https://1918pamietamy.enea.pl/

W obchody 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego włączyła się także TVP3 Poznań, Enea partneruje cyklowi programów i koncertów. Na antenie TVP3 Poznań będzie można obejrzeć m.in. 27 grudnia 2020 r. o godz. 18:50 film zrealizowany przez Towarzystwo Naukowe im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu "Mikro historie Powstania Wielkopolskie", a 28 i 29 grudnia 2020 r. także o 18:50 musical Virtuoso z Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Grupa Enea wspiera rozwój pasji naukowych, sportowych i artystycznych młodych ludzi poprzez program stypendialny Enea Akademia Talentów. Dodatkowo siedemnaście szkół branżowych objętych jest patronatem Grupy. Uczniowie kształcący się w kierunkach energetycznych korzystają z zajęć praktycznych prowadzonych przez specjalistów z Grupy Enea. Szkoły mogą liczyć na doposażenie pracowni w urządzenia niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznej nauki zawodu.
Od 2018 r. Grupa kształci studentów Politechniki Poznańskiej w ramach studiów dualnych, w czasie których uczą się zawodu w rzeczywistym środowisku pracy. Od dwóch lat jest także partnerem ogólnopolskiej olimpiady dla uczniów i studentów Zwolnieni z Teorii.
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE