ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes zarządu Tauron Wydobycie, podsumowuje 2020 rok
08.01.2021r. 13:28

Tomasz Cudny, prezes zarządu Tauron Wydobycie podsumowuje na łamach portalu netTG.pl ostatnie 12 miesięcy.

- Finalizujemy obecnie budowę poziomu 800 metrów w ZG Janina, która jest już zaawansowana w blisko 90 proc. Umożliwi ona udostępnienie pokładów węgla o parametrach poszukiwanych przez energetykę konwencjonalną. Na tym etapie uruchomiliśmy już zjazd ludzi jedną z największych klatek szybowych w Polsce, dzięki czemu czas dotarcia załogi do miejsc pracy skróci się prawe dwudziestokrotnie. Całą inwestycję zakończymy w tym roku - powiedział prezes w rozmowie z portalem.

- W ZG Sobieski uruchomiliśmy natomiast eksploatację z węglozasobnego złoża Brzezinka, charakteryzującego się, najlepszymi parametrami jakościowymi węgla. Pomiędzy tą kopalnią, a nowym blokiem energetycznym w Jaworznie uruchomiliśmy najkrótszą kolejową linię dostaw węgla w kraju, co wpływa korzystnie zarówno na bezpieczeństwo dostaw jak i na niskie koszty transportu.
- W trzecim z naszych zakładów, czyli w ZG Brzeszcze zakończyliśmy działania inwestycyjne, które umożliwiły uniezależnienie funkcjonowania kopalni od części, która została przekazana do SRK. W celu poprawienia bezpieczeństwa załogi, pracującej w bardzo wysokim poziomie zagrożenia metanowego, zmodernizowaliśmy stację odmetanowania i przebudowaliśmy ponad 2000 metrów wyrobisk wentylacyjnych. Działania te dają dobrą perspektywę dla kopalni, która produkuje paliwo, mające odbiorców w branży metalurgicznej i chemicznej. W trudnym otoczeniu rynkowym czasu pandemii poprawiliśmy wyniki finansowe - podkreślił prezes Cudny na łamach netTG.pl.

- Dzięki wdrożonym już działaniom naprawczym Tauron Wydobycie zoptymalizował potencjał wydobywczy, dostosowując go do skali zapotrzebowania Grupy Tauron w najbliższych latach. Kopalnie spółki są przygotowane pod względem technologicznym i zasobowym do pełnego pokrycia zapotrzebowania Grupy na dedykowane paliwo węglowe dla elektrowni i elektrociepłowni. Zdajemy sobie sprawę, że konieczna jest dalsza optymalizacja produkcji i temu służy między innymi perspektywa utworzenia kopalni zespolonej. Kontynuujemy działania naprawcze i chcemy partycypować w rozwiązaniach, które ułatwią przemodelowanie sektora - powiedział portalowi prezes zarządu Tauron Wydobycie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Użytkownicy energii 08.01.2021r. 21:35
To na ile lat starczy węgla z tych pokładów dla bloków wytwórców Grupy Tauron?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE