ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

GPEC: w nocy ciepło powróci do mieszkańców Gdańska
10.01.2021r. 18:43

W nocy z niedzieli na poniedziałek mają zostać przywrócone dostawy ciepła do 120 budynków w Gdańsku. Zostały one pozbawione ogrzewania w wyniku awarii sieci ciepłowniczej. Trwa usuwanie usterki.

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w sobotę rano na placu Komorowskiego w Gdańsku-Wrzeszczu. Odcięte od dostawy ciepłej wody i ogrzewania zostały budynki w kilku gdańskich dzielnicach i w Dolnym Sopocie.

"Zdiagnozowano już dokładne miejsce usterki. Od kilku godzin trwają prace spawalnicze. Po ich zakończeniu rozpocznie się wielogodzinne napełnianie magistrali w celu jej uruchomienia. Szacujemy, że ciepło powróci do mieszkańców w godzinach nocnych" - poinformowała PAP w niedzielę Jadwiga Grabowska z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Jak dodała, bez ogrzewania pozostaje jeszcze 120 budynków z kilkunastu ulic Wrzeszcza Dolnego i Zaspy.
Dla mieszkańców objętych awarią uruchomiono mobilną wypożyczalnię grzejników elektrycznych i farelek.

"W ciągu dnia wydaliśmy ok. stu grzejników. Punkt wypożyczania będzie czynny do momentu rozpoczęcia nawadniania sieci" - przekazała Grabowska.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE