ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA ma przerwę w zwyżkach notowań
11.01.2021r. 08:07

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje w reakcji na umocnienie się amerykańskiego dolara, a to zmniejsza atrakcyjność nabywania surowców - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na II na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 51,68 USD, niżej o 1,07 proc.

Ropa Brent w dostawach na III na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 55,15 USD za baryłkę, niżej o 1,54 proc.

Poprawie nastrojów na rynkach ropy nie pomaga na razie propozycja prezydenta elekta Joe Bidena dotycząca pakietu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki.

Nie pomagają też informacje, że ożywienie gospodarcze w Chinach nabiera tempa, co wpłynie na poprawę zapotrzebowania na surowce, w tym paliwa.
"Ceny ropy mogą poszukiwać nowego kierunku po silnych wzrostach w zeszłym tygodniu" - mówi Vandana Hari, założycielka firmy konsultingowej Vanda Insights.

"Surowiec wydaje się jednak być coraz bardziej odporny na coraz bardziej ponure informacje dotyczące pandemii koronawirusa" - dodaje.

Hari wskazuje, że obietnica Bidena, iż przedstawi w czwartek nową propozycję bodźców dla gospodarki, może jednak wpłynąć na poprawę sentymentu na rynkach paliw w dalszej części tygodnia.

W ub. tygodniu ropa w USA na NYMEX zyskała 7,7 proc., a piątkową sesję zakończyła na najwyższym poziomie od 21 lutego 2020.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE