ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Już 5,5 mln zł od Grupy Enea na wsparcie instytucji leczących pacjentów z COVID-19
11.01.2021r. 13:55

Do szpitali i ośrodków leczniczych w całej Polsce trafia kolejne wsparcie finansowe od Grupy Enea. Przekazywane za pośrednictwem Fundacji Enea środki są przeznaczane m.in. na zakup sprzętu medycznego, potrzebnych środków higieny i ochrony osobistej. W 2020 r. do 51 ośrodków z terenu działania Grupy Enea trafiło ponad 5 mln zł. Teraz placówki medyczne otrzymują kolejną pomoc.

W listopadzie i grudniu prawie 850 tys. zł trafiło do 13 ośrodków medycznych w całej Polsce, głównie na terenach, na których swoją działalność prowadzą spółki Grupy Enea. To m.in. placówki z Białegostoku, Buska-Zdroju, Chodzieży, Poznania, Radomia, Szczecina czy Zwolenia. Kolejne środki zostaną przekazane do końca stycznia 2021 r. Lista instytucji medycznych, które otrzymały pomoc powstała we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Aktywów Państwowych.

- Naszą rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego wszystkim odbiorcom. Jako energetycy, którzy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę dbają o nieprzerwane dostawy energii elektrycznej, wiemy, co znaczy odpowiedzialność. Dlatego troszczymy się nie tylko o pracowników i klientów, ale również całe społeczności, w których jako firma funkcjonujemy. Kierujemy naszą pomoc do placówek medycznych, które nieprzerwanie od marca leczą i otaczają opieką chorych. Wspieramy w ten sposób walczących na pierwszej linii frontu - podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Pomoc finansowa trafia nie tylko do placówek medycznych, szpitali, ale również hospicjów, stacji sanitarno-epidemiologicznych i organizacji pozarządowych, które aktywnie działają na rzecz walki z pandemią. Jednym z takich przykładów jest wspólny projekt Fundacji Enea oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej: "Posiłki dla medyków". Dzięki niemu, w ciągu dwóch miesięcy, ratownicy medycznymi z obszaru Poznania i powiatu poznańskiego (około 200 osób), w czasie wykonywania służbowych zadań, będą otrzymywali obiad, minimum 5 dni w tygodniu. Ich przygotowaniem zajmie się spółdzielnia socjalna zatrudniająca osoby z niepełnosprawnością, zagrożone wykluczeniem społecznym. Dzięki wsparciu Grupy Enea ratownicy medyczni z Poznania będą mieli zapewnione ciepłe posiłki w pracy, a potrzebujący znajdą stabilne zatrudnienie.

Fundacja Enea, za pośrednictwem której przekazywane są środki finansowe kierowane do placówek medycznych, pozyskuje je od darczyńców - spółek z Grupy Enea, które solidarnie przekazują środki pomocowe. To wyraz ich dbałości i odpowiedzialności za społeczności lokalne, w których działają. Na pomoc ofiarowaną w 2020 r. darowizny celowe przekazały: Enea Operator, Enea S.A., Enea Wytwarzanie, Enea Elektrownia Połaniec, Enea Oświetlenie, Enea Centrum, Enea Ciepło, Enea Trading i MEC Piła. Grupa Enea od marca 2020 r. aktywnie działa na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo energetyczne kraju i odbiorców.

Tylko w listopadzie i grudniu 2020 r. wsparcie finansowe od Grupy Enea otrzymały:
Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu
Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego
Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. Dr Barbary Borzym w Radomiu
SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama - Kościałkowskiego
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo - Leczniczym w Poznaniu
Szpital Powiatowy im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju
Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach im. Lecha i Marii Kaczyńskich-Pary Prezydenckiej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szydłowie
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE