ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fala protestów na Ukrainie w związku z podniesieniem cen gazu i energii elektrycznej
11.01.2021r. 19:00

W wielu miastach Ukrainy w poniedziałek odbyły się akcje protestu przeciwko obowiązującym od początku roku podwyżkom cen gazu i energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych. To już drugi dzień protestów w tej sprawie.

Od 1 stycznia na Ukrainie wzrosły ceny gazu i jego dostarczenia oraz energii elektrycznej. Władze zlikwidowały także obowiązującą dotychczas zniżkę na pierwsze 100 kWh.

Jak pisze portal Dzerkało Tyżnia, obowiązująca od początku roku cena gazu w przypadku koncernu Naftohaz jest o 14 proc. wyższa niż rok temu.
W poniedziałek akcje, na których zgromadziło się od kilkudziesięciu do kilkuset osób, odbyły się np. we Lwowie, w Połtawie, Iwano-Frankiwsku, Odessie, Kramatorsku, Czerniowcach, Winnicy oraz innych miastach i miejscowościach. Ludzie blokowali drogi i zbierali się przed siedzibami władz.

Na tle protestów prezydent Wołodymyr Zełenski zwołał naradę, na której polecił rządowi rozwiązanie problemu wysokich taryf, a premier Denys Szmyhal zaprezentował dwa scenariusze, umożliwiające ich obniżenie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gość 12.01.2021r. 14:12
A w Polsce wprowadzono podwyżkę cen energii elektrycznej oraz opłatę OZE i opłatę mocową, która zedrze z nas... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE