ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny krok w ukraińskim projekcie PGNiG
12.01.2021r. 06:02

Z końcem ubiegłego roku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynęło zgłoszenie koncentracji złożone przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz ERU Management Services.

Jak podaje UOKiK zgłaszana koncentracja polegać będzie na utworzeniu przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz ze spółką ERU Management Services LLC utworzoną w Delawar wspólnego przedsiębiorcy.

Spółka ERU (Energy Resources of Ukraine) należy do grupy kapitałowej, która działa głównie na rynku ukraińskim, w szeroko rozumianym sektorze energetycznym. Do najważniejszych obszarów działalności grupy należy obrót paliwami gazowymi i płynnymi, wydobycie i sprzedaż gazu ziemnego, obrót energią elektryczną, magazynowanie gazu ziemnego, sprzedaż detaliczna gazu ziemnego i energii elektrycznej. Działalność prowadzona przez utworzonego przedsiębiorcę obejmować będzie poszukiwanie złóż gazu ziemnego na obszarze Ukrainy, a prospektywnie także jego wydobycie i sprzedaż.
Przypominamy, że w październiku ubiegłego roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało umowę inwestycyjną ERU w sprawie wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie, przy granicy z Polską. Jak informowano wówczas rozpoczęcie prac ma nastąpić w I półroczu 2021 roku, po uzyskaniu koniecznych zgód i pozwoleń.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kaz 12.01.2021r. 12:40
Czyli ... PGNiG będzie chciał szukać gazu i ropy gdzieś na wysokości Przemyśla tylko po drugiej stronie granicy ???
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE