ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Oslo zamówiło 102 elektryczne autobusy, pojawią się na ulicach w przyszłym roku
12.01.2021r. 10:07

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Oslo, które w 2019 roku zostało Zieloną Stolicą Europy zamówiło od firmy VDL Bus & Coach kolejne 102 elektryczne autobusy, które mają wyruszyć na ulice miasta już na początku 2022 roku. Do 2030 roku Oslo ma w planach zostać pierwszą stolicą świata bez emisji gazów cieplarnianych.

Nowe autobusy (83 Citeas SLFA-180 Electric i 19 SLF-120 Electric) mają pokonać aż 7 milionów czystych kilometrów rocznie. Dołączą do 40 ekologicznych autobusów, które już jeżdżą po mieście. Nowe, tak duże zamówienie jest kolejnym krokiem do realizacji bardzo ważnego celu, które Oslo sobie wyznaczyło: do 2028 roku transport publiczny ma być całkowicie bezemisyjny.

Autobusy będą ładowane głównie w zajezdni. Będą jeździć na południe od Oslo, w dzielnicach Sondre Nordstrand, Nordstrand i częściach Nordre Follo. Niektóre pojazdy będą używane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Obecnie 10% z 1200 autobusów miejskich obsługiwanych przez zarząd komunikacji miejskiej Ruter to autobusy elektryczne. Oslo, do 2030 roku chce być pierwszą stolicą świata bez emisji gazów cieplarnianych. Od 2023 zerową emisję mają mieć wszystkie taksówki w mieście.

Jak mówi Frank Reichel, dyrektor zarządzający VDL Bus & Coach Norway: "Chętnie wykorzystamy naszą wiedzę i doświadczenie jako europejski lider w dziedzinie elektrycznego transportu publicznego, aby przyczynić się do realizacji ambitnych celów klimatycznych Oslo. Jesteśmy niezwykle dumni, że największa flota e-busów w Norwegii będzie składać się prawie w całości z autobusów VDL".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE