ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDPR wybuduje dwie farmy wiatrowe w Portugali ze środków EBI i BPI
12.01.2021r. 15:45

EDP Renováveis (EDPR) uzyskało od EBI i BPI finansowanie w kwocie 112 mln euro na budowę i eksploatację dwóch farm wiatrowych o łącznej mocy 125 MW.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przeznaczy 65 mln euro, a Portugalski Bank Inwestycyjny (BPI) kolejne 47 mln euro dla EDP Renováveis (EDPR) na sfinansowanie budowy i eksploatacji dwóch lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 125 MW, które powstaną w portugalskich dystryktach Coimbra i Guarda.
Projekt jest współfinansowany przez Banco BPI i EBI przy wsparciu Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), który stanowi główny filar "Planu inwestycyjnego dla Europy".

EDPR zaprojektuje, wybuduje i będzie eksploatować dwie średniej wielkości farmy wiatrowe: Tocha II o mocy 33 MW i Sincelo o mocy 92 MW. Farma wiatrowa Tocha II powstanie w gminie Cantanhede w dystrykcie Coimbra, w zachodniej części Portugalii, niedaleko wybrzeża Atlantyku.
Z kolei farma wiatrowa Sincelo zostanie zbudowana na styku gmin Pinhel i Guarda w dystrykcie Guarda, na północnym wschodzie kraju.
Projekt ten bezpośrednio przełoży się na wzrost zatrudnienia; przewiduje się, że w trakcie budowy powstanie ok. 560 tymczasowych miejsc pracy.

Uruchomienie farm wiatrowych przybliży Portugalię do realizacji celów energetycznych i klimatycznych, zgodnie z którymi do 2030 r. 47 proc. zużycia energii końcowej brutto ma pochodzić ze źródeł odnawialnych.
To samo dotyczy ustanowionego przez Komisję Europejską wiążącego celu, zgodnie z którym do 2030 r. z OZE pochodzić ma 32 proc. zużytej energii końcowej.
Wspólne finansowanie tego przedsięwzięcia przez EBI i BPI potwierdza zaangażowanie obu instytucji na rzecz zrównoważonego finansowania i wspierania inicjatyw sprzyjających środowisku naturalnemu, a także przyczyniających się do zapobiegania zmianom klimatycznym i łagodzenia ich skutków oraz transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

Bank UE udzieli wsparcia w postaci kredytu na zieloną energię, przyznanego na warunkach spełniających wymagania programu obligacji odpowiedzialnych środowiskowo (Climate Awareness Bonds) EBI. W rezultacie projekt ten najprawdopodobniej zostanie zaliczony do portfela transakcji kredytowych finansowanych z emisji tego typu obligacji.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE