ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Inwestor wycofał się z budowy farmy fotowoltaicznej na terenie Puszczy Białowieskiej
13.01.2021r. 09:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Nie będzie farmy fotowoltaicznej na Polanie Białowieskiej, bo w związku z naciskami m.in. organizacji ekologicznych, inwestor wycofał się - mówi wójt gminy Białowieża Albert Litwinowicz.

"Nie doszło do tego, że wydałem decyzję. Dlatego, że inwestor wycofał swój wniosek. To jest postępowanie administracyjne i inwestor nie musi uzasadniać wycofania, ale powód jest chyba oczywisty. Chodzi o całą nagonkę i to jak został potraktowany" - mówi wójt gminy Białowieża Albert Litwinowicz.

Budowa farmy fotowoltaicznej na Polanie Białowieskiej od początku budziła kontrowersje. Inwestycja miała powstać na obszarze chronionym Natura 2000. Wójt gminy Białowieża uważa jednak, że farma spełniała wszystkie wymogi środowiskowe.

- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku nałożyła obowiązek wykonania raportu, oddziaływania inwestycji na środowisko. Ten dokument powstał, był robiony przez fachowców i z niego nie wynikało żadne zagrożenie. Mimo to nie uzgodniono tego projektu - mówi wójt.
Przeciwko budowie farmy była m.in. Fundacja Dzika Polska

Inwestycja miała powstać na półtorahektarowej działce w odległości kilkuset metrów od granicy Białowieskiego Parku Narodowego, na obszarze chronionym Natura 2000, na którym można znaleźć cenne gatunki roślin i na którym stanowiska żerowe ma będący pod ścisłą ochroną orlik krzykliwy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE