ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW z niższą produkcją i sprzedaży węgla w ostatnim kwartale 2020 r.
13.01.2021r. 12:30

Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w czwartym kwartale 2020 roku wyniosła łącznie 3,77 mln ton i była niższa o około 3,4 proc. niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Sprzedaż węgla sięgnęła w tym czasie 4 mln ton, co oznacza wzrost rdr o ok. 8,2 proc

Spółka podała, że w stosunku do trzeciego kwartału 2020 roku produkcja węgla była niższa o 4,5 proc., a sprzedaż węgla wyższa o 8,7 proc.

Produkcja węgla koksowego wyniosła w czwartym kwartale ok. 2,81 mln ton i była niższa kdk o ok. 5,5 proc., a rdr wyższa o ok. 8,5 proc.

Produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła w tym czasie ok. 0,96 mln ton, co oznacza spadek kdk o ok. 1,3 proc., a rdr spadek o ok. 26,9 proc.

Sprzedaż węgla koksowego wyniosła ok. 3,03 mln ton i była wyższa w porównaniu do III kw. 2020 r. o ok. 11,7 proc., a w porównaniu do IV kw. 2019 r. wyższa o ok. 30,9 proc.

Produkcja koksu ogółem w IV kwartale 2020 r. wyniosła 0,93 mln ton i była wyższa kdk o ok. 9,1 proc., a w stosunku do IV kw. 2019 r. odnotowała wzrost o ok. 36,0 proc.

Sprzedaż koksu ogółem wyniosła 0,95 mln ton i była niższa kdk o ok. 4,6 proc., a w stosunku rdr była wyższa o ok. 65,3 proc.
JSW podała, że cena węgla hard na IV kw. 2020 r. wyznaczona metodą Nippon Steel, w oparciu o średnią koszyka indeksów z okresu wrzesień-listopad, w stosunku do uzgodnionej na poprzedni okres wzrosła o ok. 5 proc.

Średnia dziennych notowań dla indeksu The Steel Index (TSI) za IV kw. 2020 r. w stosunku do średniej III kwartału spadła o ok. 5 proc.

Szacowana średnia cena (wyrażona w PLN) węgli koksowych sprzedanych przez JSW odbiorcom zewnętrznym w czwartym kwartale 2020 r. w stosunku do ubiegłego kwartału spadła o ok. 4 proc. Po przeliczeniu na USD spadek wyniósł ok. 3 proc.

Szacowana relacja cen węgla koksowego sprzedanego przez JSW (przeliczonych na USD) do indeksu Nippon Steel wyniosła 88 proc., a do TSI 94 proc.

Średnia cena węgla energetycznego sprzedanego przez JSW w IV kw. w stosunku do trzeciego kwartału spadła o ok. 1 proc.

Firma podała, że notowania koksu wielkopiecowego na rynku europejskim w minionym kwartale wzrosły w stosunku do III kw. o ok. 2 proc. Średnia cena koksu ogółem (w PLN) sprzedanego przez grupę JSW w IV kw. wzrosła o ok. 5 proc. kdk. Po przeliczeniu na USD wzrost wyniósł ok. 6 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE