ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA może przyspieszyć działania w sprawie zmian klimatu
13.01.2021r. 15:12

Sekretarz wykonawcza Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu Patricia Espinosa stwierdziła, że objęcie międzynarodowego przywództwa Stanów Zjednoczonych po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta może przyspieszyć działania w sprawie zmian klimatu w tym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

W listopadzie w Glasgow w Szkocji odbędzie się szczyt klimatyczny COP26. Będzie on dla krajów ostatecznym terminem zobowiązania się do głębszych cięć emisji, aby osiągnąć cel określony w porozumieniu paryskim. - Stany Zjednoczone odegrały bardzo ważną rolę w negocjacjach nad porozumieniem paryskim. Dlatego mamy nadzieję, że tego rodzaju przywództwo powróci - powiedziała na konferencji Patricia Espinosa, sekretarz wykonawcza Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Zaznaczyła ona, że w ciągu zaledwie 10 miesięcy do szczytu prezydent elekt Joe Biden musi "bardzo szybko" odbudować pozycję lidera dla Ameryki.

Podczas gdy prezydent Donald Trump nie wierzy w to, co nauka mówi o globalnym ociepleniu i wycofał Stany Zjednoczone z porozumienia paryskiego, Biden zobowiązał się ponownie przyłączyć się do porozumienia pierwszego dnia urzędowania i wydać 2 biliony dolarów na transformację energetyczną. ONZ będzie również oczekiwać, że Stany Zjednoczone zobowiążą się do szybszej redukcji emisji w tej dekadzie. Warto zaznaczyć, że na takie posunięcie nie zdecydowały się jeszcze inni poważni truciciele, przede jak Chiny i Japonia.
Espinosa wezwała również zamożne kraje do wypełnienia obietnicy złożonej w 2009 roku, że do 2020 roku zapewnią 100 miliardów dolarów rocznie na pomoc krajom rozwijającym się w walce ze zmianami klimatu. Podkreśliła ona, że złamanie tej obietnicy dałoby krajom rozwijającym się wymówkę, by nie składać własnych obietnic klimatycznych, a to z kolei może oznaczać kłopoty w roku, w którym główni emitenci, w tym Indie, będą musieli działać bardziej intensywnie. - Postrzegam to jako jeden z najważniejszych elementów budowania zaufania - powiedziała cytowana przez BiznesAlert.pl Patricia Espinosa.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE