ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Samar: na koniec 2020 roku ponad 20 tys. ładowalnych samochodów elektrycznych w Polsce
14.01.2021r. 09:06

Na koniec 2020 roku liczba zarejestrowanych w Polsce samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z wtyczką, czyli tzw. ładowalnych samochodów elektrycznych, przekroczyła 20 tys. sztuk - podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Z danych prezentowanych przez Samar wynika, że na koniec grudnia zarejestrowanych było w Polsce 20 181 aut elektrycznych ładowalnych, z czego 9 751 sztuk stanowiły modele bateryjne w pełni elektryczne, a 10 430 sztuk to hybrydy plug-in.

Według danych prezentowanych przez Instytutu w ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 9 996 elektrycznych samochodów ładowalnych, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2019 roku, kiedy to liczba rejestracji takich pojazdów wyniosła 4 591 szt.
Jednocześnie Samar odnotowuje, że w grudniu 2020 roku zarejestrowanych zostało 1 855 ładowalnych aut elektrycznych, i miesiąc ten był rekordowy pod tym względem.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Yaroo 15.01.2021r. 09:05
to już prawie milion...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE