ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niższa średnia cena sprzedaży energii elektrycznej na rynku OTC w ostatnim kwartale 2020 r.
14.01.2021r. 14:06

Średnia cena sprzedaży energii elektrycznej sprzedawanej w kontraktach dwustronnych w IV kwartale 2020 roku wyniosła 247,48 zł/MWh - podał w komunikacie Urząd Regulacji Energetyki.

"Średnia cena energii elektrycznej sprzedawanej przez wytwórców w kontraktach dwustronnych w czwartym kwartale 2020 roku wyniosła 247,48 zł/MWh i była najwyższą, biorąc pod uwagę ceny w ostatnich kwartałach od 2010 r." - napisano. Kwartał wcześnie cena była na poziomie 223,36 zł/MWh, a w czwartym kwartale 2019 roku wyniosła 223,36 zł/MWh.

URE wyjąsnia, że istotny wpływ na poziom tej ceny miały kontrakty zawierane z dużym (rocznym, dwuletnim) wyprzedzeniem i z tego względu cena ta może nie odzwierciedlać aktualnych warunków rynkowych.
Cenę obliczono na podstawie danych obejmujących sprzedaż energii elektrycznej pochodzącej z własnej produkcji w czwartym kwartale 2020 r. Wolumen sprzedanej energii wyniósł w IV kwartale 9,48 TWh.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE