ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CNOOC znalazł się na czarnej liście USA za ekspansję na Morzu Południowochińskim
15.01.2021r. 06:21

Departament Handlu USA umieścił chińską spółkę naftową CNOOC na amerykańskiej czarnej liście, uzasadniając, że pomaga ona rządowi w Pekinie zastraszać sąsiadów na Morzu Południowochińskim - czytamy w BiznesAlert.pl.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa zaostrzyła napięcie z Chinami w ostatnich dniach jego urzędowania. Departament Handlu umieścił także inną chińską firmę Skyrizon na liście wykorzystujących sprzęt wojskowy (MEU - military end users) ze względu na "jej zdolność do opracowywania, produkcji lub konserwacji elementów wojskowych, takich jak silniki samolotów wojskowych". CNOOC i Skyrizon nie ustosunkowali się jeszcze do decyzji USA.

- Lekkomyślne i wojownicze działania Chin na Morzu Południowochińskim oraz ich agresywne dążenie do zdobycia własności intelektualnej i technologii na potrzeby działań militarnych stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA i społeczności międzynarodowej - powiedział sekretarz handlu Wilbur Ross. Podkreślił, że naftowa spółka jest wykorzystywana do zastraszania sąsiadów.
Departament Handlu przypomina, że Chiny budowały sztuczne wyspy od 2013 roku, "umożliwiając militaryzację spornych placówek na Morzu Południowochińskim przez Komunistyczną Partię Chin w celu podważenia suwerennych praw partnerów USA w regionie". - CNOOC wielokrotnie nękało, groziło rozpoczęciem poszukiwań i wydobyciem ropy naftowej i gazu na Morzu Południowochińskim na morzu, mając na celu zwiększenie ryzyka politycznego dla zainteresowanych partnerów zagranicznych, w tym Wietnamu - podkreśla cytowany przez BiznesAlert.pl departament.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE