ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 60 budynków na warszawskiej Pradze bez dostaw ciepła; awaria też na Kabatach
15.01.2021r. 21:31

Po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej w stolicy od piątkowego poranka ponad 60 praskich budynków jest bez ciepła. Wieczorem do kolejnej doszło na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków - wynika z informacji spółki Veolia Energia Warszawa.

Na Pradze usuwanie skutków piątkowej awarii prawdopodobnie potrwa do ok. godz. 6 rano w sobotę. Jak zaznaczyła rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada, nadal bez ogrzewania są budynki w rejonie ul. Jagiellońskiej. Jest ich ponad 60 - przy ul. Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego.

W piątek wieczorem na stronie internetowej Veolii opublikowano informację o kolejnym wstrzymaniu dostaw ciepła - tym razem w rejonie ul. Kabacki Dukt na Ursynowie. Wyłączenie objęło 18 budynków, głównie przy ul. Kabacki Dukt oraz kilka w al. KEN, na ul. Na Przyzbie, Wąwozowej, Za Łąkami. Przywrócenie dostaw ciepła - podano - planowane jest na godz. 18 w sobotę.

Rzeczniczka Veolii zaznaczyła, że na miejsce zdarzenia pojechali pracownicy spółki, którzy zabezpieczają teren, gdzie są kłęby pary. Robotnicy lokalizują dokładne miejsce awarii. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie się stało.
Żyrada zastrzegła, że w obu przypadkach - i praskim, i kabackim - trudno mówić na razie o przyczynach. Po usunięciu awarii i jej skutków Veolia powołuje komisję awaryjną, która później wyjaśnia okoliczności.

Informacje dotyczące awarii na Pradze mówią na razie o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej o średnicy 700 milimetrów. W związku z awarią w ulicy Jagiellońskiej powstały dwie wyrwy: jedna ma metr kwadratowy, druga dwa metry kwadratowe. W jedną z dziur wpadł rano autobus linii 135. Nikomu nic się nie stało.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE