ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szefowa KE ogłasza inaugurację Nowego Europejskiego Bauhausu
18.01.2021r. 11:42

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła w poniedziałek inaugurację Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - serii projektów artystyczno-technologicznych, które mają być elementem realizacji Europejskiego Zielonego Ładu.

"W Nowym Europejskim Bauhausie chodzi o to, jak chcemy żyć po pandemii. Szanując planetę i chroniąc nasze środowisko. W nadchodzących miesiącach chcemy wspólnie zastanowić się, na czym powinien skupić się NEB. Podyskutujmy, jak pomóc różnym pokoleniom żyć lepiej razem. Jak zachęcać do używania organicznych materiałów budowlanych. Jak zaprząc wzornictwo do służby rozwiązaniom klimatycznym. (...) Jak kultura może się przyczynić do rozwiązania kryzysu klimatycznego" - zaapelowała von der Leyen w nagranym oświadczeniu, które zostało opublikowane w poniedziałek.

"Jesienią zaprosimy do składania wniosków na finansowanie pięciu różnych projektów w różnych krajach UE" - dodała.

Oryginalny Bauhaus, to uczelnia artystyczno-wzornicza, która została założona przez Waltera Gropiusa w 1919 roku w Weimarze. Terminem tym określa się również powstały na niej kierunek architektoniczny.
Uzasadniając konieczność nowej inicjatywy, która będzie łączyć projekty z dziedziny technologii, nauki, sztuki i kultury przewodnicząca KE w październiku 2020 roku przekonywała, że budynki i infrastruktura odpowiadają za co najmniej 40 proc. wszystkich emisji gazów cieplarnianych.

"Nowoczesne konstrukcje są w dużej mierze oparte na cemencie i stali, do których produkcji zużywa się ogromną ilość energii, a nawet bezpośrednio uwalniają CO2 w wyniku reakcji chemicznych" - napisała w felietonie opublikowanym na stronie internetowej KE.

Zgodnie z pomysłem von der Leyen NEB ma być elementem realizacji Europejskiego Zielonego Ładu. "Nowy Europejski Bauhaus będzie siłą napędową do urzeczywistnienia Europejskiego Zielonego Ładu w atrakcyjny, innowacyjny i zorientowany na człowieka sposób. Będzie to ruch (...) mający na celu przybliżenie ludziom Europejskiego Zielonego Ładu i uczynienie recyklingu, odnawialnych źródeł energii i różnorodności biologicznej czymś naturalnymi" - tłumaczyła szefowa KE.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: xXx 19.01.2021r. 10:51
Szczepionek nie ma, ale Bauhaus będzie. Coraz bliżej do ZSSR.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE