ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Indie produkują pierwsze rodzime materiały do leczenia raka oka
18.01.2021r. 11:52

W indyjskim Centrum Badań Jądrowych Bhabha (BARC) opracowano proces otrzymywania izotopu rutenu-160 klasy medycznej, umożliwiając rodzimą produkcję materiału do stosowania w terapii raka oka. Ruten jest produktem ubocznym cyklu przerobu paliwa jądrowego.

Stosowanie blaszek rutenowych - metalowych tarcz zawierających promieniotwórczy izotop Ru-106 - jest sprawdzoną techniką leczenia różnych rodzajów nowotworów oczu, ale jego dostępność w Indiach została ograniczona ze względu na drogie importowane źródła, powiedział Indyjski Departament Energii Jądrowej (DAE). Dostępność rodzimych płytek Ru-106 zmniejszy koszty leczenia i pomoże uratować wzrok dużej liczby pacjentów, dodał.

Czysty chemicznie Ru-106 jest otrzymywany w procesie selektywnej separacji i oczyszczania, elektrodeponowany na srebrnych tarczach i następnie zamykany w kontrolowanej atmosferze w celu wytworzenia płytek.
Pierwsze partie okrągłych płytek Ru-106, zostały zbadane i ocenione w indyjskich ośrodkach okulistycznych, w tym All India Institute of Medical Sciences (AIIMS) w New Delhi, i potwierdzono, że spełniają międzynarodowe standardy, powiedział DAE. Oceniano również drugą partię w konfiguracji karbowanej. Płytki zostały po raz pierwszy użyte do leczenia pacjenta we wrześniu 2020 r. i zostały z powodzeniem wykorzystane w 10 przypadkach w ciągu dwóch miesięcy.

Płytki z Ru-106 są dostarczane do szpitali za pośrednictwem Board of Radiation and Isotope Technology, która jest przemysłową jednostką DAE.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE