ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes NBP liczy na energię atomową
18.01.2021r. 12:08

"Mam nadzieję zbudujemy cały szereg elektrowni atomowych w najbliższych 20 latach i będziemy mieli tanią i ekologiczną energię" - powiedział Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Adam Glapiński podczas konferencji prasowej podsumowującej sytuację gospodarczą 2020 roku.

Szef NBP zasugerował, że "Unia Europejska, zamiast różnych zielonych funduszy, powinna nam udzielić zdecydowanej pomocy finansowej i wybudować np. kilka elektrowni atomowych", bo wtedy Polska "radykalnie by zmniejszyła emisje dwutlenku węgla".

Szef NBP zasugerował, że posiadając cały system elektrowni jądrowych Polska mogłaby całkowicie zamknąć kopalnie, a budowa siłowni jądrowych w Polsce kosztowałaby Unię Europejską mniej pieniędzy, niż budowa innych źródeł, które w polskich warunkach klimatycznych i geograficznych nie mają takiej efektywności. "Ale oczywiście ten świat się nie rządzi logiką, więc tak nie będzie"- dodał.
Narodowy Bank Polski

Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: abc 18.01.2021r. 18:49
Przynajmniej ten jeden raz się mogę z nim zgodzić. Polska ma słabe warunki do rozwoju OZE, wiatry średnie a słońca tyle co kot napłakał zwłaszcza w zimie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: khr 19.01.2021r. 06:55
Albo atomowe KSE albo tania energia - chyba że prezes wydrukuje jeszcze więcej PLN i skupi za to całość obligacji PGE EJ 1 (które będą oprocentowane na 0%, a cały projekt będzie finansowany z tych obligacji). Wtedy rzeczywiście energia z EJ będzie tańsza niż ze źródeł bez wsparcia drukarki w NBP
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE