ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wg raportu Międzynarodowej Agencji Energii, w 2020 roku globalne emisje metanu spadły o 10 procent
18.01.2021r. 15:36

Metan ma ponad 80-krotnie większy potencjał ocieplenia atmosfery niż dwutlenek węgla w ciągu pierwszych 20 lat obecności w atmosferze i może wyciekać z infrastruktury naftowej i gazowej, takiej jak rurociągi. Inne branże, w tym rolnictwo, również są dużymi emiterami metanu - czytamy w BiznesAlert.pl.

W ubiegłym roku działalność związana z wydobyciem ropy i gazu wyemitowała ponad 70 milionów ton metanu, czyli około 10 procent mniej niż w 2019 roku. - Duża część spadku emisji metanu w 2020 roku. Nastąpiła nie dlatego, że firmy bardziej dbały o unikanie wycieków metanu z ich działalności, ale po prostu dlatego, że wydobywały mniej ropy i gazu. Istnieje wyraźne ryzyko, że ten trend spadkowy zostanie odwrócony przez wzrost produkcji, który napędza odbicie w globalnej aktywności gospodarczej - podała MAE.

Bezprecedensowa umowa zawarta w kwietniu między OPEC, Rosją i innymi krajami ograniczyła wydobycie ropy o około 10 milionów baryłek dziennie, czyli o 10 procent globalnego zapotrzebowania sprzed koronawirusa. Sankcje USA sparaliżowały wydobycie w Wenezueli, a libijski przemysł naftowy cierpi z powodu przedłużających się konfliktów wewnętrznych. Amerykańscy producenci zostali dotknięci spadkiem cen ropy w 2020 roku, gdy pandemia koronawirusa osłabiła popyt i wybuchła wojna cenowa między Rosją a Arabią Saudyjską.
W ujęciu bezwzględnym Rosja i Stany Zjednoczone były największymi emitentami metanu - podkreśla BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE