ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Świętokrzyskie. W 2020 roku ponad 10 tys. umów w programie "Czyste Powietrze"
18.01.2021r. 16:30

Ponad 10 tys. umów w ramach programu "Czyste Powietrze" podpisał w 2020 roku z mieszkańcami woj. świętokrzyskiego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Łączne wsparcie na inwestycje wyniosło ponad 90 mln zł.

Program Czyste Powietrze został zainaugurowany we wrześniu 2018 r. Celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę starych i nieekologicznych źródeł ciepła oraz prace związane z termomodernizacją budynków.

Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach poinformował, że w roku 2020, w porównaniu do roku 2019, w ramach programu "Czyste Powietrze", podpisano o ponad 6,6 tys. umów więcej.

"W ubiegłym roku zawarliśmy 10101 umów w ramach programu "Czyste Powietrze". Mamy najwyższy wskaźnik rozpatrywania wniosków i najmniej odrzucanych w kraju. To dzięki naszym pracownikom, którzy pomagają we właściwym przygotowaniu dokumentów. Średni czas rozpatrywania wniosku to 5 dni, to najlepszy wskaźnik w Polsce. W kraju średnia to 21 dni" - powiedział Gliwiński.
W ramach wszystkich projektów realizowanych przez WFOŚiGW w Kielcach dla beneficjentów w ubiegłym roku przekazano ponad 258 mln zł. W tym wparcie zwrotne wyniosło około 116 mln zł. Gliwiński zaznaczył, że fundusz przekazywał środki m.in. na doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych - łącznie ponad 10 mln zł. W ramach funduszy zakupiono m.in. 21 nowych wozów strażackich. Ponadto dla policji przydzielono dotację w wysokości 630 tys. zł na zakup 9 samochodów osobowych z napędem elektrycznym i montaż stacji ładowania. Z kolei w ramach programu "Moja Woda", dotyczącego przedsięwzięć związanych z zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości, podpisano ponad 1200 umów na łączną kwotę ponad 6 mln zł.

Gliwiński poinformował, że w poniedziałek rozpoczęto przyjmowanie wniosków w ramach kolejnych naborów. WFOŚiGW zabezpieczył 40 mln zł na dofinansowanie zadań realizowanych dla ochrony środowiska przez samorządy, instytucje i indywidualnych mieszkańców. Środki są przeznaczone m.in. na opracowanie audytów krajobrazowych, realizację zadań związanych ze zwiększeniem lesistości województwa, zakup samochodów elektrycznych czy montaż instalacji OZE.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE