ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAP: sytuacja płynnościowa JSW nadal trudna
19.01.2021r. 08:22

Sytuacja płynnościowa JSW nadal jest trudna, spółka prowadzi prace nad planem techniczno-ekonomicznym na 2021 rok - oceniło ministerstwo aktywów państwowych w odpowiedzi na interpelację poselską.

"Pomimo podjęcia szeregu działań, biorąc pod uwagę aktualne prognozy cen węgla koksowego na najbliższe miesiące 2021 roku należy przyjąć, że sytuacja płynnościowa JSW SA nadal jest trudna. Aktualnie spółka pracuje nad PTE na 2021 rok, jednak ze względu na trudną sytuację rynkową, wymaga on prowadzenia przez Zarząd JSW SA dalszej dyskusji z Radą Nadzorczą, Stroną Społeczną oraz ścisłym kierownictwem Zakładów w kierunku wypracowania dalszych realnych do wdrożenia rozwiązań mających na celu utrzymanie płynności finansowej JSW i Spółek Grupy Kapitałowej JSW" - napisano.

MAP pisze, że do tej pory Spółka wywiązywała się ze swoich zobowiązań płatniczych. Utworzony w 2018 roku JSW Stabilizacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zasilony do kwoty ok. 1,8 mld PLN oraz otrzymane pożyczki płynnościowa i preferencyjna z PFR pozwoliły na utrzymanie płynności finansowej JSW SA.
"Dodatkowo, zawarta została umowa ramowa na obsługę i dyskonto akredytyw obcych dla rozliczeń transakcji zawieranych z kontrahentami JSW. Wykorzystanie tego rozwiązania z możliwością wcześniejszego dyskontowania akredytywy jest narzędziem wspomagającym kapitał pracujący, wspierającym płynność w sytuacji pojawienia się zatorów płatniczych u odbiorcy. Zawarcie w/w umowy pozwoliło na ściągniecie zaległych należności od głównego kontrahenta JSW SA w wysokości ok. 0,5 mld zł" - napisał MAP.

MAP podał, że JSW zwróciła się z wnioskiem do Wojewódzkiego Urzędu Pracy o udzielenie bezzwrotnej pożyczki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, który został pozytywnie rozpatrzony, zaś spółka otrzymała wsparcie w wysokości 160,4 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE