ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

4 tys. ozdób z recyklingu. Tauron rozstrzygnął konkurs
19.01.2021r. 11:39

Blisko 4 tys. osób wzięło udział w konkursie "Świąteczna moc dEKOrowania" zorganizowanym przez Tauron. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu świątecznej ozdoby ze znalezionych w domu odpadów: makulatury, plastiku czy metalu. Uczestnicy konkursu wysłali ponad 12. tys. zdjęć dokumentujących tworzenie i wykonaną ozdobę. Tauron wyłonił zwycięzców konkursu, którzy otrzymają laptopy i tablety.

- Uczestnicy konkursu wykonywali swoje ozdoby sami lub całymi rodzinami. Korzystali z różnych materiałów, czym udowodnili, że warto przyglądać się temu, co wyrzucamy. W wielu przypadkach to, co traktowane jest jako niepotrzebne i nieprzydatne, może stanowić budulec do samodzielnego zrobienie czegoś, co zwykle kupujemy - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Najczęściej przetwarzanym surowcem były plastikowe butelki i nakrętki. Wśród prac konkursowych pojawiło się też wiele świątecznych ozdób zrobionych z tekstyliów, np. rajstop, szmatek, obrusów, ściereczek oraz te wykonane z papieru.

Niektórzy uczestnicy konkursu wykorzystali niepotrzebne sprzęty domowe, takie jak stare czajniki, telewizory, patelnie, garnki, lampy, miotły czy mopy. Mniejszą, ale wyróżniająca się grupę, stanowiły prace wykonane z elektroniki: fragmentów komputerów czy telefonów komórkowych.

Najwięcej osób zdecydowało się na zrobienie choinki. Popularne były również Mikołaje, aniołki oraz różnego rodzaju bombki. Wśród ozdób nie zabrakło bożonarodzeniowych szopek i wieńców. Prace stworzone przez uczestników konkursu ozdobiły nie tylko ich domy, ale i podwórka. Stroiki, które stanęły w przydomowych ogródkach, wykonane zostały z materiałów charakteryzujących się dużą trwałością, m.in. ze starych opon.

- Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. W ten sposób udało nam się osiągnąć zamierzony cel, czyli zwrócić uwagę na to, że ekologia to sfera zarówno ważnych decyzji konsumenckich - m.in. naprawiania zepsutych urządzeń - jak i przestrzeń do kreatywności - podsumowuje Łukasz Zimnoch.

Lista zwycięzców konkursu "Świąteczna moc dEKOrowania" dostępna jest na stronie https://www.tauron.pl/ekokonkurs.

"Naprawiamy czy wyrzucamy". Raport o zwyczajach Polaków

Konkurs "Świąteczna moc dEKOrowania" oraz raport "Naprawiamy czy wyrzucamy" to elementy kampanii z "Tauronem naprawiam, nie wyrzucam". Celem tych działań jest przekonanie Polaków, że naprawianie domowych urządzeń elektrycznych jest i ekologiczne, i ekonomiczne. Cele kampanii wpisują się w strategię Zielonego Zwrotu Taurona, która polega zarówno na dostarczaniu rozwiązań korzystnych dla środowiska, jak i na zachęcaniu klientów do korzystania z nich na co dzień z korzyścią dla środowiska.

Zaledwie 30 proc. uczestników badania uważa, że warto naprawiać sprzęt RTV/AGD - wynika z raportu "Naprawiamy czy wyrzucamy". Dokument opublikowany przez Tauron w grudniu to pigułka informacji na temat postaw Polaków dotyczących zakupu nowego sprzętu RTV/AGD, naprawy urządzeń w przypadku awarii, a także postępowania w przypadku starych urządzeń nadających się do wyrzucenia.

Autorzy badania sprawdzili między innymi, co respondenci robią z zepsutymi urządzeniami, których nie da się naprawić. 36,5 proc. badanych przyznało, że przechowuje w swoich domach taki sprzęt i nie naprawia go. Najczęściej elektroodpady przechowują osoby ze skrajnych grup wiekowych - osoby młode (24-34 lat) oraz starsze (powyżej 65. roku życia). Najczęstszym powodem przechowywania zepsutego sprzętu jest poczucie, że "kiedyś może się przydać".

Cały raport dostępny jest na stronie tauron.pl/serwisanci i został opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Taurona przez Instytut Badawczy IPC.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE