ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsza niemiecka firma opuszcza Nord Stream 2
19.01.2021r. 16:08

Według informacji, do których dotarł dziennik "Bild", niemiecki koncern Bilfinger w grudniu zrezygnował z wszelkich prac przy budowie gazociągu Nord Stream 2. Blifinger to międzynarodowy dostawca usług i technologii dla przemysłu. Jest to pierwsza niemiecka firma, która zdecydowała się opuścić budowę Nord Stream 2 w wyniku przyjęcia nowych amerykańskich sankcji - informuje "BiznesAlert.pl".

Bilfinger w 2017 r. wygrał kontrakt o wartości 15 mln euro na dostawy systemów sterowania i zarządzania rurociągami Nord Stream 2. Wtedy szef niemieckiego koncernu mówił o wygranym kontrakcie, że zamówienie obejmuje szerokie spektrum usług, w ramach których spółka posiada wiedzę: od systemów monitorowania, sterowania i kontroli po technologie bezpieczeństwa i systemy przeciwpożarowe; zapewniał on, że firma wniesie również do projektu wiedzę technologiczną, którą zdobyła podczas eksploatacji rurociągu Nord Stream. Podkreślił, że zamówienie jest dowodem jakości i statusu wiodącego dostawcy technologii sterowania procesami.

Według "Bilda" do tej pory informacja o rezygnacji niemieckiego koncernu z projektu Nord Stream 2 były utrzymywana w tajemnicy w obawie przed wejściem na drogę sądową przez koncern Nord Stream 2 AG. W wyniku przyjęcia nowych amerykańskich sankcji, spółka zdecydowała się zakończyć współpracę przy projekcie.
Wiadomość będzie aktualizowana - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Bild , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE