ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes URE podsumował wyniki postępowań taryfowych
20.01.2021r. 11:29

Prezes URE podsumował wyniki postępowań taryfowych dotyczących największych dostawców oraz sprzedawcó energii elektrycznej i gazu. Regulator informuje jak w efekcie zmian w taryfach w 2021 r. zmienią się rachunki za energię elektryczną i gaz.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uważni płatnicy faktur 20.01.2021r. 21:32
Podsumowanie tych co płacą faktury:Powyższe dane URE są dobre i potrzebne ale: pokazują jak Urząd Regulacji realizuje niezgodności prawa energetycznego z konstytucyjną ustalającą równość w traktowaniu obywateli oraz zdrowym rozsądkiem organizacji obsługi obywateli w sprawie opłat za składniki taryfy za energię elektryczną. Są białe plamy obszarów na mapie Polski np. Gliwice i inne miejsca gdzie taryfy/cenniki z falbankami dla gospodarstw domowych nie podlegają URE. Taryfy co zatwierdza URE są tylko stosowane do starych umówy oraz niechętnie na żądanie klienta co nieco zorientowanego ( bo nie ma premii) a oferuje cię cenniki z falbankami nie zorientowanymi a ufnymi klientami. URE nie bada i nie ma pojęcia ile milionów w ciągu roku marnuje Obrót na dziurawy system, papier i usługi pocztowe drukujący puste 3-4 str. faktury 0,00 zł czy poniżej kosztu przesyłki, za dzień przejściowy po zmianie taryfy lub na koniec roku, dzień zmiany taryfy. Dobry przykład dają Podmioty rozliczające wodę nie mają takich głupich problemów systemowych bo obliczą z okresu ostatniego odczytowego średnią zużycia wody do 6 miejsca po przecinku, przemnożą przez dni/godziny od ostatniego odczytu doliczą do okresu np. na koniec roku i mają obraz do fakturowania na koniec roku czy okresu rozliczanego. Gazownicy odczyt robią raz w roku i wystawiają jedną fakturę rozliczającą na rok np. w listopadzie i na podstawie tych danych wystawiają i wysyłają rozliczenie i pakiet 5 faktur zaliczkowych na 10 miesięcy. Różnice do opłacenia za rok są kilkuzłotowe. Dlaczego Dystrybutorzy energii elektrycznej nie mają obowiązku wybudowania nowej czy remontowania sieci z przesyłem danych odczytowych i instalowania tylko liczników o zdalnym odczycie z dobrze działającą transmisją danych na nowych osiedlach czy ciągach zabudowy jednorodzinnej podczas legalizacji? Czy bada się ilość wykonywanych odczytów służących do fakturowania? Są setki tysięcy odczytów wykonanych i zapłaconych a fakturuje się prognozą co widzą klienci w fakturach! A swoją drogą to po co tyle składników w fakturach dystrybucji energii a brak dodatkowych taryf i komunikatów np. radiowych o niskich opłatach za energię przy jej nadprodukcji z OZE aby ją magazynować czy ładować e-cary? Wszystkiego najlepszego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE