ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiana w zarządzie PERN
20.01.2021r. 16:35

Walne Zgromadzenie PERN powołało Mateusza Radeckiego na wiceprezesa tej spółki. Radecki, który od 2016 r. kierował pionem handlowym PERN, obejmie oficjalnie nowe stanowisko w zarządzie od czwartku, 21 stycznia - podała spółka.

"Walne Zgromadzenie PERN SA powołało z dniem 21 stycznia 2021 r. pana Mateusza Radeckiego na członka zarządu spółki i powierzyło mu funkcję wiceprezesa zarządu spółki" - podało w środę biuro prasowe spółki.

Prezentując sylwetkę nowego wiceprezesa, PERN przypomniał, że Radecki, oprócz zarządzania pionem handlowym tej spółki, był w przeszłości także przewodniczącym rady nadzorczej Siarkopolu, a obecnie jej członkiem tej rady - Siarkopol, to podmiot z Grupy PERN.

Jak przekazał PERN, Radecki jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, odbył także praktykę dyplomową z obroną na EDF R&D/EDF GROUP w Paryżu. "Posiada szerokie, wieloletnie doświadczenie w budowaniu strategii i zarządzaniu ludźmi" - podkreśliła spółka w sylwetce nowego wiceprezesa.

PERN poinformował, że Radecki kierował m.in. zespołami technicznymi, sprzedażowymi oraz odpowiedzialnymi za planowanie inwestycji, a także zarządzał zmianami w dużych zespołach. "Prowadził między innymi procesy centralizacyjne, negocjacje dużej wartości, w tym akwizycyjne oraz wdrażał nową kulturę organizacyjną opartą na wartościach oraz zarządzaniu przez cele" - zaznaczyła spółka.
Według PERN, w latach 2011-16 Radecki związany był z Grupą GPEC, zajmował stanowisko dyrektora technicznego oraz dyrektora handlowego, był m.in. prezesem zarządu Orchis Energia Sopot z Grupy GPEC, gdzie - jak podano w komunikacie - "uczestniczył w stworzeniu i realizacji planu naprawczego dla spółki, nowego modelu biznesowego zapewniającego finansowanie ambitnego planu rozwoju firmy".

PERN wspomniał, iż w spółce tej Radecki "zbudował i wdrożył efektywną strategię budowania długofalowych relacji z klientami". "W tym czasie PERN osiągnął wzrost przychodów o ponad 30 proc. Sukcesem nadzorowanego przez niego pionu handlowego było m.in. istotne usprawnienie procesu zakupowego, czy poprawa efektywności nadzorowanych jednostek oraz usprawnienie obsługi klienta" - podkreślono w informacji.

W połowie grudnia 2020 r. zmarł wiceprezes PERN Tadeusz Zwierzyński, który w spółce tej pracował od 2012 r., a od 2016 r. był członkiem zarządu.

Po objęciu stanowiska wiceprezesa PERN przez Mateusza Radeckiego, zarząd tej spółki będzie liczył ponownie pięć osób. Obecnie zasiadają w nim także: Igor Wasilewski - prezes, wiceprezesi - Rafał Miland i Krzysztof Rogala oraz jako członek zarządu, reprezentant załogi - Zdzisław Koper.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE