ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemieckie farmy wiatrowe na Morzu Północnym z rekordem w produkcji energii elektrycznej w 2020 r.
21.01.2021r. 05:10

Niemieckie elektrownie wiatrowe na Morzu Północnym dostarczyły w ubiegłym roku więcej energii elektrycznej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak ogłosił TenneT, operator systemu przesyłowego, ogółem wyprodukowany wolumen wzrósł w 2020 r. o 12,4 proc. w porównaniu z 2019 r. do 22,76 TWh. Dodatkowo, z farm na Morzu Bałtyckim, które nie należą do obszaru dostaw TenneT, uzyskano 4,13 TWh.

W sumie, niemieckie morskie elektrownie wiatrowe wyprodukowały w 2020 r. ok. 26,9 TWh energii elektrycznej. W 2019 r. było to 24,38 TWh.
W ten sposób udział offshore w całkowitej produkcji energii elektrycznej ze źródeł wiatrowych w Niemczech (ponad 132 TWh), wyniósł ponad 20 proc.

Według informacji z branży, średnio w ciągu roku morskie elektrownie wiatrowe mogą wykorzystywać ok.60 proc. swojego potencjału. Reszta jest tracona z powodu przestojów, ograniczeń oraz czasu na konserwację i naprawy. W perspektywie średnioterminowej wydajność ta może wzrosnąć, np. dzięki postępowi technologicznemu związanemu z produkcją zielonego wodoru

Przy 7132 MW mocy zainstalowanych w offshore, zdolności TenneT do przesyłu energii elektrycznej z Morza Północnego na kontynent są znacznie wyższe niż produkcja. W ten sposób Niemcy przekroczyły zakładaną przez rząd federalny na 2020 r. moc elektrowni wiatrowych na morzu wynoszącą 6500 MW.
Do 2030 r. Niemcy planują osiągnięcie docelowej mocy w morskich instalacjach wiatrowych na poziomie 20 GW.
TenneT planuje do tego samego roku zwiększyć swoje moce na morzu do ok. 17 GW, jak również zbudować do 2035 r. pierwszy transgraniczny węzeł dystrybucji energii wiatrowej na Morzu Północnym o mocy 12 dużych elektrowni, które będą zaopatrywać w energię elektryczną Niemcy, Danię, i Niderlandy.

"Morze Północne stanie się nową potęgą Europy Północno-Zachodniej" - powiedział Tim Meyerjürgens, dyrektor zarządzający TenneT.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE