ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Administracja prezydenta Bidena chce tymczasowo zatrzymać odwierty ropy i gazu na Alasce
21.01.2021r. 07:47

Administracja prezydenta Joe Bidena ogłosiła w środę plany dotyczące moratorium na odwierty ropy i gazu w rezerwacie Arctic National Wildlife Refuge na Alasce, uważanym przez rdzenną ludność za miejsce lokalnego kultu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Administracja Trumpa wydała zgodę na te odwierty w 2017 r. Teren objęty odwiertami to dziewięć działek na terenach nadmorskich, o łącznej powierzchni prawie 685 mil kw. (1770 km kw.). Umowy dzierżawy zezwalające na odwierty zostały podane do publicznej wiadomości dopiero 19 stycznia tego roku, ostatniego pełnego dnia urzędowania prezydenta Donalda Trumpa.

Colleen E. Bryan, rzeczniczka korporacji Alaska Industrial Development and Export Authority, powiedziała, że korporacja, która była głównym oferentem dzierżawy działek na odwierty, "nie może być odpowiedzialna za decyzje nowej administracji". Przedstawiciele Kongresu stanu Alaska są zdecydowanymi zwolennikami wydobycia gazu i ropy z tego obszaru, planowanego od dawna. Zawarcie umów na wydzierżawienie działek na odwierty uznali za "znaczące i znaczące dla przyszłości Alaski".

W dniu inauguracji prezydenta Bidena planowane moratorium zostało skrytykowane przez opozycję. Senator Dan Sullivan, republikanin z Alaski, oświadczył, że Amerykanie nie dali Bidenowi "mandatu, aby likwidował dobrze płatne miejsca pracy". Senator Lisa Murkowski, również republikanka z Alaski, oceniła wydzierżawienie działek na odwierty jako bardzo korzystne dla gospodarki całego stanu. "Administracja Bidena musi kontynuować dokładnie to co dobrego zostało zrobione w poprzedniej prezydenturze". Senator Murkowski należała do grupy kilku republikańskich senatorów krytycznych wobec Donalda Trumpa. Uważa się, że w sprawie drugiego impeachmentu przyłączy się do demokratycznych senatorów.
Republikański gubernator Alaski Mike Dunleavy podkreślił, że stan "prowadzi odpowiedzialną politykę w zakresie wydobycia ropy i gazu. Niestety, przyszłość gospodarcza Alaski jest zagrożona, jeśli okaże się, tego rodzaju atak na naszą suwerenność i dobrobyt stanie się trwałym działaniem". Wydobycie ropy i gazu jest siłą napędową rozwoju gospodarczego Alaski, choć roczne wolumeny wydobycia są obecnie znacznie niższe niż pod koniec lat 80.

Krytycy odwiertów twierdzą, że obszar tego rezerwatu u wybrzeży Morza Beauforta stanowi siedlisko dla dzikich zwierząt, w tym karibu, niedźwiedzi polarnych, wilków i ptaków - i powinien być niedostępny dla wierceń - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 22.01.2021r. 10:36
Tja....a ruskie będą wiercić dalej. Demokratom w USA udzieliła się "zielona " ideologia jako następczyni... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE